Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mariusz Prudel: Osiągane przez nas wyniki są naprawdę dobre

Mariusz Prudel: Osiągane przez nas wyniki są naprawdę dobre

fot. archiwum

Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek to jeden z najlepszych duetów w polskiej siatkówce plażowej. Wraz z pozostałymi parami  trenują obecnie na Wyspach Kanaryjskich. Mariusz Prudel w rozmowie dla serwisu SportoweFakty.pl mówił m.in. o możliwości występu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Jacek Konsek: Poprzedni rok był dla waszej pary niezwykle udany. Zakończyliście go na 26. miejscu na świecie, co jest najlepszym wynikiem w historii polskiej siatkówki plażowej. Z kolei dwa lata temu, zajęliście 4. miejsce w Pucharze Świata w Bahrajnie, co także jest prawdziwym ewenementem.

Mariusz Prudel: 4. miejsce to na pewno póki co najlepszy wynik w karierze w turniejach World Tour. W zeszłym roku osiągnęliśmy 7. miejsce w World Tourze w Starych Jabłonkach, co też jest świetnym wynikiem. Ciężko gra się jak wszyscy oczekują od ciebie dobrego wyniku. Ale nam się na szczęście udało i pokazaliśmy, że warto w nas inwestować. A 26. miejsce w światowym rankingu po zakończeniu sezonu pokazuje, że ciągle robimy postępy i to nas mobilizuje do dalszej pracy. Dzięki temu również mamy kontakty z innymi parami i możliwość potrenowania z nimi. Nie ma co ukrywać, że jak na dyscyplinę, która u nas dopiero się kształtuje, osiągane przez nas wyniki są naprawdę dobre. A dopiero dwa lata trenujemy tylko plażówkę…

Jakie są wasze plany i cele na ten rok? Gdzie rozegracie najbliższe turnieje i co jest priorytetem?Zagrać we wszystkich turniejach z cyklu World Tour i zająć jak najlepsze miejsca, żeby pod koniec sezonu plasować się w okolicach 20. miejsca. Pierwszy World Tour odbędzie się w połowie kwietnia w Brasilii. Póki co szlifujemy formę na Wyspach Kanaryjskich, gdzie jest świetny ośrodek i jest tu wielu zawodników ze światowej czołówki. Najważniejsze będą Grand Slamy i Finał Mistrzostw Europy gdzie będziemy bronić 5. miejsca.

A Londyn 2012? Czy jest to realny scenariusz, że zobaczymy waszą parę na najważniejszej imprezie na świecie?

Mam nadzieję że tak. Udział na Igrzyskach Olimpijskich to marzenie każdego sportowca. Ale póki co mamy rok 2010 i do Igrzysk jeszcze sporo czasu. Musimy dopracować jeszcze wiele elementów, także mamy co robić.

Rozmawiał Jacek Konsek

Więcej w serwisie SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved