Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Magdalena Godos: Zachowałyśmy chłodne głowy

Magdalena Godos: Zachowałyśmy chłodne głowy

fot. archiwum

Na zakończenie rundy zasadniczej siatkarki Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok pokonały na wyjeździe PTPS Piła 3:1. Dzięki temu podopieczne trenera Wiesława Czai zapewniły sobie miejsce w „ósemce", która weźmie udział w fazie play-off.

Zawodniczki z Białegostoku zaprezentowały się sportowo z bardzo dobrej strony w meczu, w którym towarzyszyła im ogromna presja. Nie przeszkodziła im w tym nawet kontuzja, którą odniosła w pierwszym secie Małgorzata Cieśla. Magdalena Godos przyznała, że uraz koleżanki osłabił radość z sukcesu. – Całą podróż do Białegostoku zamartwiałyśmy się, starałyśmy się ją pocieszać. Ale kolano musiało bardzo boleć, bo nawet przestały działać leki przeciwbólowe i musieliśmy zajechać do szpitala po kolejny zastrzyk. Normalnie nie wytrzymywała. Będzie nam jej teraz brakowało, bo kontuzja jest na pewno czymś poważniejszym.

Trzeba przyznać, że mało brakło, a zespół z Podlasia musiałby walczyć o zwycięstwo w tie-breaku. W czwartej partii doszło bowiem do gry na przewagi. Rozgrywająca AZS-u była zadowolona, że zawodniczki umiały się zmobilizować w trudnej sytuacji. – Przy remisie w tej końcówce, przyznaję, zrobiło się nieciekawie. Udało się opanować złe myśli i jakoś zachowałyśmy chłodne głowy.

Zwycięstwo nad PTPS-em dało białostoczankom awans na 6. pozycję. W końcu zawodniczki klubu z Podlasia nie muszą martwić się o ligowy byt. Magdalena Godos przyznała, że sytuacja zmienia się nie tylko pod względem sportowym. Także organizacyjnie i finansowo klub idzie naprzód. – Wiadomo, że do tej pory opinia o Białymstoku w środowisku siatkarskim jest zła, ale to się zmienia. Wydaje mi się, że jeśli jedna osoba ogarnie to od strony organizacyjnej, zadba, by drużyna mogła się skupić na treningach, to może być bardzo dobrze – podkreśliła rozgrywająca.Rozmawiał Paweł Orpik

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved