Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Guz: Nie tworzyliśmy zespołu, nie było wiary w zwycięstwo

Jakub Guz: Nie tworzyliśmy zespołu, nie było wiary w zwycięstwo

fot. archiwum

Porażka świdnickiej Avii 0:3 z zajmującym aktualnie  ostatnie miejsce w pierwszoligowej tabeli Morzem  Szczecin była sporym zaskoczeniem minionej kolejki spotkań zaplecza ekstraklasy. O spotkaniu opowiadał dla aspsaviaswidnik.pl Jakub Guz, kapitan świdniczan.

W drodze powrotnej ze Szczecina do domu mieliście sporo czasu, aby porozmawiać o porażce. Wystarczyło, czy spotkaliście się jeszcze, aby podyskutować o tym co się stało?

Jakub Guz: – Spotkaliśmy się w poniedziałek razem z trenerem i rozstrzygnęliśmy pewne kwestie. Trener powiedział każdemu z nas, jakie błędy popełniał, nie zabrakło też uwag do całego zespołu. Głównymi zarzutami było to, że nie tworzyliśmy zespołu, nie było na boisku chemii, nie było wiary w zwycięstwo. Ciężko było tego słuchać, ale ja utożsamiam się z tym. Już po meczu to samo mówiliśmy do siebie. Padło kilka ostrych słów, ale były one potrzebne. Najgorsze jest to, że przegrywamy ze słabszymi drużynami, z którymi teoretycznie nie powinniśmy mieć problemów wygrać.

Cały czas myślisz o tej porażce i konsekwencjach?– Uważam, że nie ma co za długo płakać nad rozlanym mlekiem i trzeba się jak najszybciej zacząć przygotowywać do spotkania z Fartem Kielce.

Musicie wygrać, a wtedy play-off będą pewne…

– Zdajemy sobie z tego sprawę. Znając nasze podejście do meczów z zespołami z górnej części tabeli o mobilizacje nie powinno być trudno. W pierwszym meczu wygraliśmy w Kielcach 3:0, więc na pewno jesteśmy równorzędnym zespołem, jak nie lepszym. Musimy to jednak udowodnić w sobotnim spotkaniu.

A co będzie jeśli się nie uda?

– Dla nas jest to mecz o życie. Dla mnie osobiście byłoby dramatem wypadnięcie z czwórki i nawet takiej możliwości nie biorę pod uwagę. Fizycznie nie jest źle, jesteśmy jednak rozbici psychicznie. Nie możemy jednak udziału w play-off odkładać do ostatniego meczu w Międzyrzeczu z Orłem, musimy już w sobotę zapewnić sobie ten cel.

* Wywiad dla aspsaviaswidnik.pl

źródło: aspsaviaswidnik.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved