Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Dwa pierwsze mecze dla Rumi

I liga K: Dwa pierwsze mecze dla Rumi

W miniony weekend w Rumi rozegrano pierwsze dwa mecze początkowej fazy play-off I ligi kobiet. Gospodynie dwukrotnie, bez większych problemów pokonały siatkarki AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i do awansu brakuje im zaledwie jednego spotkania.

W pierwszym sobotnim secie przyjezdne ani na chwilę na zagroziły ekipie Jerzego Skrobeckiego, a zaczęło się już od sporej, trzypunktowej dominacji siatkarek z Rumi. Przy stanie 8:3 o pierwszą przerwę poprosił trener KSZO, Roman Murdza. Nie przyniosło to jednak rezultatu, a kolejne minuty to w dalszym ciągu gra przypominająca raczej sparing ze słabszym przeciwnikiem, niż mecz ligowy (18:8). Przy tak ogromnej przewadze punktowej zakończenie seta na korzyść Rumi było już tylko czystą formalnością (25:18).

Drugi set zapowiadał wyrównaną walkę (5:5). Przyjezdne po raz pierwszy w tym pojedynku objęły prowadzenie  (5:6), jak się jednak później okazało – nie na długo (10:9). Rumianki po wyrównanej grze zdołały uciec rywalkom nawet na trzy punkty (23:20). Ostatecznie set numer dwa zakończył się wynikiem 25:23.

Trzecia część sobotniego meczu to także wyrównany początek  po obu stronach siatki (6:6).  Od tego momentu TPS  zaczął dominować na własnym parkiecie. Odskoczył dwoma oczkami  (8:6) i nie oddał już przewagi do samego końca spotkania. Przewaga gospodyń cały czas rosła (20:13), a zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego nawet na moment nie zdołały już zminimalizować strat (25:18).

EC Wybrzeże TPS Rumia – AZS KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:18, 25:23, 25:18)

TPS: Theis, Skorupa, Jagodzińska, Kasprzak, Hohn, Brodacka, Lubera, Labudda i Szyjkowska

Niedzielny mecz był już nieco inny. Na trybunach zasiadło odrobinę mniej widzów, za to pojedynek można było uznać za bardziej emocjonujący od poprzedniego. Spotkanie od niewielkiej przewagi rozpoczęły zawodniczy z Ostrowca (4:2). Gospodynie szybko jednak przejęły inicjatywę (8:7).  Gdy na prowadzenie ponownie wysunęły się przyjezdne, o przerwę poprosił Jerzy Skrobecki. Na niewiele jednak się zdało ponowne omówienie taktyki gry. Pod koniec pierwszej odsłony wszystko wskazywał na to, że goście po raz pierwszy podczas tego weekendowego boju wygrają seta (22:17). Przy stanie 19:22 drugą przerwę wykorzystała drużyna KSZO. Od tego momentu nieoczekiwanie coś się zmieniło, ale na korzyść gospodyń. Z pięciopunktowego prowadzenia zespołu gości przewaga zaczęła dynamicznie topnieć aż do remisu 23:23. Rumianki zdołały wygrać tego seta 26:24.

W drugim secie ponownie początek należał do drużyny gości (3:4). Dopiero przy stanie 6:5 gospodynie doszły do głosu i siłą próbowały odbić prowadzenie (8:6). Od tego momentu wynik spotkania oscylował w okolicach remisu. Dopiero przy stanie 15:15 pałeczkę przejęły siatkarki z Rumi (21:17). Pod koniec tej partii KSZO Ostrowiec Świętokrzyski jeszcze na chwilę nieoczekiwanie zagroził rumiankom (23:22), ale TPS nie pozwolił już wyrwać sobie zwycięstwa w tym secie (25:23).

Trzecia niedzielna odsłona rozpoczęła się od prowadzenia siatkarek z Pomorza (3:0), ale waleczne tego dnia akademiczki najpierw wyrównały  stan pojedynku (3:3), a następnie objęły wysokie prowadzenie 4:6. Po tak krótkim czasie gry przerwy zażądał Jerzy Skrobecki, co dało rezultaty dopiero po dłuższej chwili.  Gospodynie "doszły" swoje rywalki przy stanie 8:9.  W kolejnych akcjach były nie do zatrzymania i wyglądało na to, że będą chciały po raz kolejny zakończyć spotkanie w trzech setach (17:14). Na tym etapie gry, nic już nie miało prawa ich zatrzymać (21:16). Ostatni set tego dwumeczu zakończył się wynikiem 25:17.

EC Wybrzeże TPS Rumia –  AZS KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(26:24, 25:23, 25:17)

Trzeci, być może ostatni już pojedynek, rozegrany zostanie na obiekcie w Ostrowcu Świętokrzyskim dopiero 27 marca.