Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Andrzej Niemczyk: Odezwało się nasze polskie piekiełko

Andrzej Niemczyk: Odezwało się nasze polskie piekiełko

fot. archiwum

Zakończyła się faza zasadnicza rozgrywek PlusLigi Kobiet. Na czele tabeli uplasował się BKS Aluprof Bielsko-Białą, a dwa kolejne miejsca zajęły ekipy z Muszyny i Dąbrowy Górniczej. Andrzej Niemczy ocenił dotychczasowe osiągnięcia tych drużyn.

Były szkoleniowiec polskiej reprezentacji kobiet stwierdził, że zespół Banku BPS Fakro Muszynianka przydarzyły się w tym sezonie mecze godne oklasków, ale również spotkania na niskim poziomie. – Jak na polskie warunki Muszyna ma znakomity skład, a mimo to przegrała dwukrotnie z Dąbrową i męczyła się chociażby w starciu z Gwardią. W poprzednim sezonie lepiej spisywała się w lidze oraz w europejskich pucharach – ocenił Andrzej Niemczyk.

Nieco przychylniej ocenił osiągnięcia BKS-u Bielsko-Biała i MKS-u Dąbrowa Górnicza, a szczególnie pracę trenerów tych ekip. – Młody trener bielszczanek Mariusz Wiktorowicz nieźle sobie radzi. Zawsze trzymam kciuki za naszych zdolnych szkoleniowców – powiedział Niemczyk. Przypomnijmy, że BKS zakończył rundę zasadniczą na fotelu lidera z trzema punktami przewagi nad Muszynianką.

Były trener pozytywnie wypowiedział się również o szkoleniowcu z Dąbrowy Górniczej. – Z przyjemnością oglądałem niektóre ze spotkań dąbrowianek. Trener Waldemar Kawka wykonuje tam świetną robotę. Ci kibice, którzy domagali się jego zwolnienia, nie mają pojęcia o siatkówce. Niestety, odezwało się nasze polskie piekiełko – skomentował Andrzej Niemczyk.Rozmawiał Leszek Błażyński

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved