Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Szóstka Biłgoraj bliżej wygrania grupy

II liga K: Szóstka Biłgoraj bliżej wygrania grupy

fot. archiwum

Zawodniczki Politechniki Radomskiej wracają z Biłgoraja bez żadnego zwycięstwa. W drugim spotkaniu znów była szansa na korzystny wynik, ale ponownie błędy w końcówce uniemożliwiły wygranie chociaż jednej partii.

Zawodniczkom Politechniki Radomskiej nie udał się zbytnio pierwszy mecz przeciwko Szóstce Biłgoraj. Podopieczne trenera Aleksandra Klimczyka przegrały dosyć gładko w trzech setach. – Przeciwniczki wykorzystały to, co miało być kluczem do naszego zwycięstwa – przyznał drugi szkoleniowiec, Krzysztof Białczak.

Tym elementem, który miał przyczynić się do zwycięstwa radomianek, była odrzucająca od siatki zagrywka. Niestety, większe szkody serwisem uczyniła Szóstka. Biłgoraj zagrywał bardzo mocno, AZS miał spore problemy z przyjęciem. Przez to mnożyły się błędy w rozegraniu, a później w ataku.

Przyjezdne były bliskie wygrania drugiej partii. Gdyby to się udało, gra mogłaby się potoczyć zupełnie inaczej. Jednak trzy błędy własne w końcówce sprawiły, że akademiczki zakończyły seta ze zdobyczą 22 punktów.Radomiankom nie pomogły zmiany dokonane przez trenera Aleksandra Klimczyka. AZS przegrał to spotkanie bez żadnego ugranego seta.

Nie oznacza to jednak, że w jutrzejszym starciu Politechnika pozostaje bez szans. – Myślę, że dziewczyny będą pamiętały bardziej o tej szansie z drugiej partii. To pozwoli im uwierzyć, że w Biłgoraju też można z Szóstką wygrać – powiedział Krzysztof Białczak.

Szóstka Biłgoraj – AZS Politechnika Radomska 3:0
( 25:13, 25:22, 25:17 )

Składy zespołów:
AZS: Karbowska, Pasieczna, Lachowska, Walczak, Kucharska, Jaroszek, Pluskota (libero) oraz Nadziałek, Sekutowska, Dobosz, Rzeźnik

Szóstka: Filipowicz, Majsjonak, Wszoła, Rauch, Banecka, Kundera, Bielecka (libero) oraz Rymel, Solarska, Mordaka.


W niedzielnym spotkaniu AZS zaprezentował się zdecydowanie lepiej niż dzień wcześniej. W pierwszym secie przyjezdne prowadziły już nawet trzema punktami, potem gospodynie odrobiły straty. Po pewnym czasie Politechnika znów wyszła na prowadzenie, by po chwili dać "dojść" Szóstce.

Dwie partie to wyrównana walka do stanu po 21. W decydujących momentach akademiczki popełniały błędy w przyjęciu i ataku, co wykorzystywała ekipa z Biłgoraja. – Przegraliśmy te dwa sety w końcówkach – ocenił asystent Aleksandra Klimczyka.

Podłamane przebiegiem poprzednich odsłon trzecią partię radomianki zakończyły ze zdobyczą zaledwie 10 punktów. – Niestety, nie wykorzystaliśmy szansy. Znowu przegrana w końcówkach zadecydowała o porażce – podsumował Krzysztof Białczak.

Kolejne spotkanie pomiędzy Szóstką Biłgoraj a AZS-em odbędzie się w Radomiu, 27 marca. – Tym razem podziękuję za życzenie powodzenia, może dzięki temu w Radomiu wygramy – zakończył przekornie II trener.

Szóstka Biłgoraj – AZS Politechnika Radomska 3:0
( 25:21, 25:22, 25:10 )

Składy zespołów:
AZS: Karbowska, Pasieczna, Lachowska, Walczak, Kucharska, Jaroszek, Pluskota (libero) oraz Nadziałek, Sekutowska, Dobosz, Cieplak

*Autor: Agata Kołacz

Zobacz również:

Wyniki play-off 3. gr. II ligi kobiet

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved