Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Calisia o krok od utrzymania się w lidze

II liga K: Calisia o krok od utrzymania się w lidze

- Chcemy załatwić sprawę w trzech meczach - mówił przed początkiem rywalizacji z Zawiszą Sulechów pierwszy trener MKS Calisia Jakub Stankiewicz. Po dwóch spotkaniach drugiej rundy play-out jego zespół jest bliski realizacji tego celu.

Wielkopolanki dwukrotnie pokonały ekipę z Sulechowa 3:1 i do utrzymania się w II lidze brakuje im już tylko jednego zwycięstwa.

Sobotni, bardzo emocjonujący mecz rozpoczął się jednak dla nich fatalnie. Calisia gładko przegrała pierwszego seta 13:25. – Rywalki przyjechały i zaczęły grać bardzo mocno. W efekcie okazało się, że nagle nie wiemy, gdzie i po co w ogóle jesteśmy – komentuje drugi trener kaliskiego zespołu Daniel Przybylski. Jego podopieczne otrząsnęły się dopiero po zmianie stron, ale i tak wciąż sprawiały wrażenie lekko oszołomionych. Tymczasem przyjezdne zwietrzyły swoją szansę i mogły prowadzić w meczu nawet 2:0. Przy stanie 23:24 w drugim secie Zawisza miał piłkę setową, ale kaliszanki zdołały ją obronić, aby chwilę potem zadać decydujące ciosy. Podobnie wyglądały pozostałe partie. Zacięta walka ze sporą liczbą błędów po obu stronach i mocne końcówki w wykonaniu ekipy gospodarzy. W efekcie zwycięstwo Calisii 3:1. – Wychodząc z tarapatów w poszczególnych partiach pokazaliśmy Zawiszy, że w tej rywalizacji będziemy walczyć o każdą piłkę i przy każdym wyniku – cieszył się po pierwszym meczu Przybylski.

Ta sytuacja podcięła skrzydła drużynie Jarosława Łukaszkiewicza. W drugim spotkaniu emocji było już znacznie mniej. Poza trzecią partią toczyło się ono pod dyktando miejscowych. Siatkarki z Kalisza od początku były odpowiednio skoncentrowane i pierwsze dwie partie rozstrzygnęły na swoją korzyść, wygrywając 25:23 i 25:21. Nadzieję na odwrócenie losów spotkania dał Zawiszy trzeci set. Przyjezdne szybko odskoczyły na kilka punktów i przy stanie 21:12 wszystko było już jasne. Kaliszanki przy zagrywce Pauliny Góreckiej zdołały wprawdzie obronić pięć setboli, ale o wygranej w tej partii nie mogło być mowy.

Kilkanaście minut później wszystko wróciło do normy i kiedy Karolina Matusiak wyprowadziła Calisię na siedmiopunktowe prowadzenie (22:15) można było zacząć myśleć o kolejnych meczach. Rywalki próbowały jeszcze walczyć (obronione cztery piłki meczowe), ale sprawę udanym atakiem przesądziła Dominika Tempka.Zagraliśmy dziś na większym luzie niż wczoraj, a przede wszystkim od samego początku uważnie. Nie było gonitwy za punktami, tylko przez cały czas kontrolowaliśmy grę i utrzymywaliśmy bezpieczną przewagę – analizował po drugim meczu trener Przybylski. – Zawodniczki Zawiszy były chyba trochę zmęczone po wczorajszym meczu i to było widać. Zresztą trzeba przyznać, że rzeczywiście było to dość męczące spotkanie – tłumaczyła z kolei Tempka. Po drugiej stronie siatki przyczyn porażki również szukano w sobotnim meczu. – Szkoda niewykorzystanej szansy, bo mogliśmy spokojnie wczoraj wygrać – żałował szkoleniowiec gości. – Dziś przespaliśmy pierwsze dwa sety, na dodatek popsuliśmy sporo zagrywek, przez co oddaliśmy rywalkom kilkanaście punktów. Calisia to klasowy zespół, który dodatkowo jest na fali wznoszącej, dlatego to wykorzystała i trudno było już później wrócić do gry – dodaje Jarosław Łukaszkiewicz.

Dwa zwycięstwa stawiają kaliski zespół w bardzo korzystnej sytuacji przed kolejnymi potyczkami. Aby zakończyć sezon na ósmym miejscu i utrzymać się w II lidze, wielkopolanki potrzebują już tylko jednego zwycięstwa. Okazja do zrealizowania tego celu nadarzy się już za dwa tygodnie w Sulechowie. Na 27 i 28 marca zaplanowano bowiem kolejne mecze drugiej rundy play-out.