Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzy punkty zostały w Suwałkach

I liga M: Trzy punkty zostały w Suwałkach

W 24. kolejce I ligi mężczyzn Ślepsk Suwałki podejmował zespół AZS-u PWSZ Nysa. Podopieczni trenera Adama Aleksandrowicza, dzięki zwycięstwu za trzy punkty, zachowali teoretyczne szanse na miejsce w czołowej ósemce.

Goście zapewne nie przypuszczali, że wyjadą z Suwałk bez zdobyczy punktowej. Tym bardziej, że w pierwszym secie ze stanu 6:3 dla Ślepska doprowadzili do własnego prowadzenia 11:9. Okazało się jednak, że w tej partii był to koniec możliwości przyjezdnych. Gospodarze doprowadzili do remisu, a następnie powoli, ale konsekwentnie powiększali przewagę. Ostatecznie zakończyli seta zwycięstwem 25:20.

Druga odsłona rozpoczęła się od zdecydowanie bardziej wyrównanej gry obu ekip, choć od początku minimalnie prowadzili gospodarze. Ekipa Adama Aleksandrowicza utrzymywała bezpieczną trzypunktową przewagę i dzięki temu bez nerwowych ruchów doprowadzili do zwycięstwa 25:21.

Nysanie przegrywali już w meczu 0:2, więc musieli ruszyć do walki w trzeciej partii. I tak się stało. Dość długo utrzymywał się remisowy wynik, zaś w końcówce wyszli nawet na prowadzenie (20:19). To jednak nie podcięło skrzydeł ekipie Ślepska. Wręcz przeciwnie – zespół Adama Aleksandrowicza wyrównał wynik, a następnie zachował zimną krew w walce na przewagi i wygrał 30:28.

Ślepsk Suwałki – AZS PWSZ Nysa 3:0
(25:20, 25:21, 30:28)