Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Legionovia o krok od II ligi

I liga K: Legionovia o krok od II ligi

fot. archiwum

Siatkarki Jedynki Aleksandrów Łódzki dwukrotnie bez straty seta pokonały Legionovię w walce o utrzymanie w I lidze kobiet. Podopieczne trenera Roberta Kupisza są już o krok od spadku do II ligi, chyba, że za dwa tygodnie dwukrotnie wygrają u siebie.

W Aleksandrowie Łódzkim kwestia utrzymania się w I lidze kobiet to sprawa najwyższej wagi. Na meczach decydujących o pozostaniu w gronie pierwszoligowców oprócz licznych kibiców pojawiły się również władze miasta, które jest głównym sponsorem UKS Jedynki. Nikt z przybyłych do hali IV LO w Aleksandrowie w sobotę i niedzielę się nie zawiódł. Z wyjątkiem gości z Legionowa oczywiście.

W sobotę pierwsze dwa sety zapowiadały zaciętą walkę o I ligę do końca. W pierwszym secie gospodynie wygrały po zaciętej końcówce do 24, w drugim do 22, choć nie można powiedzieć, by było to zwycięstwo zdecydowane. – Przyjechaliśmy tu walczyć i w sobotę w pierwszych dwóch setach rzeczywiście walczyliśmy – podsumował trener Legionovii. W trzeciej partii siatkarki z Legionowa już przestały wierzyć w końcowy sukces i poddały się przegrywając do 15. – Popełniliśmy mnóstwo błędów zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia. W sobotę oddaliśmy przeciwniczkom 42 punkty. Tak nie da się grać na poziomie I ligi – grzmiał trener Robert Kupisz.

W niedzielę Legionovia nie poprawiła swojej gry. Fantastycznie za to zagrały podopieczne Jacka Pasińskiego, które ponownie w trzech setach pokonały rywalki. – Dziewczyny podeszły bardzo skoncentrowane, zagrały jedne z lepszych zawodów w tym sezonie. Dzisiaj graliśmy z kontuzjowanymi zawodniczkami, bo Agnieszka Wołoszyn ma kontuzję łokcia, Karolina Olczyk praktycznie się nie rusza, ale chwała jej za to, że wyszła na boisko i chciała grać – chwała jej za to. Podjęła się tego wyzwania, mimo, ze przez dwa tygodnie prawie nic nie robiła, i sprostała mu, z czego bardzo się cieszę. Wygraliśmy dwa razy i jedziemy po trzecie zwycięstwo do Legionowa – cieszył się po meczu szkoleniowiec Jedynki.W zespole z Aleksandrowa Łódzkiego oprócz wspomnianych kontuzjowanych zawodniczek pozytywnie swoją gra wyróżniała się Karolina Michalkiewicz oraz Agnieszka Rajkowska. Niezmordowana w obijaniu bloku przeciwniczek była Katarzyna Buchalska. Dzięki dwóm wygranym siatkarki z Aleksandrowa już za dwa tygodnie mogą rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść. Do sukcesu brakuje im jednego zwycięstwa. Czy znów rozbiją przeciwniczki bez straty seta? – Bardzo bym chciał, żeby tak było, ale z kobietami to różnie bywa. Na pewno będziemy się solidnie przygotowywać do tego meczu, lub dwóch – zapowiada Jacek Pasiński. Robert Kupisz mniej optymistycznie, co zrozumiałe, patrzy na to, co wydarzy się za dwa tygodnie. Zapytany, czy jest w stanie umotywować swoje zawodniczki tak, by wygrały dwa mecze odpowiedział: – To nie jest problem mobilizacji, bo ta była, to problem w umiejętnościach, a tego nie przeskoczymy w tak krótkim czasie.

Jeśli aleksandrowianki choć raz wygrają w Legionowie, zmierzą się turnieju barażowym o pozostanie w I lidze. Oprócz nich zagra jeszcze jedna drużyna z I ligi oraz dwa zespoły drugoligowe, które zajmą 3. i 4. miejsce w turnieju finałowym o wejście do I ligi. Problemem będzie to, ze na ten turniej aleksandrowianki będą czekać aż miesiąc czasu. Jak zamierzają go spędzić? – Praca, praca i jeszcze raz praca – zapowiada Jacek Pasiński. – Damy dziewczynom chwilę wypocząć i wracamy do pracy, by przez ten miesiąc porządnie się przygotować do ostatnich spotkań.

Jedynka Aleksandrów Łódzki – Legionovia Legionowo 3:0
(26:24, 25:22, 25:15)

Składy zespołów:
Jedynka: Michalkiewicz, Wiśniewska, Buchalska, Olczyk, Wołoszyn, Rajkowska, Korzycka (libero) oraz Blomberg i Wankiewicz
Legionovia: Laskowska, Duda, Kupisz, Grzechnik, Sikora, Pietukhova, Baran (libero) oraz Kaca, Wachowicz, Snopkiewicz i Cabaj

Jedynka Aleksandrów Łódzki – Legionovia Legionowo 3:0
(25:19, 25:14, 25:20)

Składy zespołów:
Jedynka: Michalkiewicz, Wiśniewska, Buchalska, Olczyk, Wołoszyn, Rajkowska, Korzycka (libero) oraz Wankiewicz i Blomberg
Legionovia: Cabaj, Kupisz, Baran, Grzechnik, Sikora, Petukhova, Snopkowicz (libero) oraz Laskowska, Wachowicz i Kaca

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Jedynki

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved