Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trefl wróci z Międzyrzecza z dwoma punktami

I liga M: Trefl wróci z Międzyrzecza z dwoma punktami

W 24. kolejce spotkań I ligi siatkarze Orła Międzyrzecz podejmowali ekipę Trefla Gdańsk. Liderzy tabeli chyba nie spodziewali się, że gospodarze stawią im tak zacięty opór, a do wywalczenia zwycięstwa będą potrzebowali aż pięć setów.

Inauguracyjna partia rozpoczęła się od wyrównanej walki. Dopiero przy stanie 9:9 goście z Gdańska po udanym ataku Michała Żuka oraz po punktowym bloku wyszli na prowadzenie (11:9). Przy stanie 13:10 dla Trefla o czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy Janusz Malinowski. Po przerwie międzyrzeczanie zaczęli niwelować straty i zdołali zbliżyć się do rywala na jedno oczko (17:16). W końcówce dzięki skutecznym serwisom Żuka gdańszczanie odskoczyli miejscowym ponownie na trzy oczka (20:17). Międzyrzeczanie ponownie ruszyli w pogoń za rywalem i dzięki skutecznej grze blokiem oraz skończonych kontratakach zdołali doprowadzić do remisu po 21. Nerwową końcówkę lepiej wytrzymali zawodnicy Orła i to oni ostatecznie zwyciężyli do 22.

W drugim secie obie drużyny ponownie toczyły wyrównany pojedynek. Od stanu 6:6 Orzeł rozpoczął odjazd rywalowi. Przy stanie 9:6 o czas poprosił trener gości Jerzy Strumiło. Po przerwie goście wzięli się za odrabianie strat i dzięki skutecznej grze na kontrach błyskawicznie odrobili straty (14:14). Od tego momentu żadnej z drużyn nie udało się wypracować nawet minimalnej przewagi. Zacięta walka o zwycięstwo w tej partii toczyła się do samego końca. Przy stanie 26:26 w polu serwisowym pomylił się Maciej Fijałek, w kolejnej akcji w ataku błąd popełnił Patryk Strzeżek i ze zwycięstwa w tej partii cieszyli się goście.

Do trzeciej partii międzyrzeczanie przystąpili z Krzysztofem Hajbowiczem, który zastąpił na pozycji atakującego Strzeżka. Początek seta tym razem należał do gdańszczan, którzy błyskawicznie objęli prowadzenie (6:3). Orzeł rozpoczął odrabianie strat, kilka ważnych piłek skończył Hajbowicz i miejscowi doprowadzili do remisu po 13. Od tego momentu międzyrzeczanie cały czas kontrolowali wydarzenia na boisku. W ataku nie do zatrzymania był Michał Jakubczak i w końcówce partii przewaga gospodarzy wynosiła już cztery punkty (23:19). Trener Jerzy Strumiło próbował jeszcze ratować sytuację zmianami. Na rozegraniu w miejsce Waldemara Kaczmarka pojawił się Maciej Gorzkiewicz, ale to Orzeł wygrał tę partię do 22. Ostatnie oczko zdobył atakiem ze skrzydła Rafał Matusiak.

Set numer cztery gdańszczanie rozpoczęli z Gorzkiewiczem na rozegraniu. Wzorem poprzedniej partii ponownie lepiej tę odsłonę zaczęli zawodnicy z miasta Neptuna. Gdańszczanie wyraźnie wzmocnili swoją zagrywkę, a tym elemencie siatkarskiej sztuki prym wiedli Artur Ratajczak oraz Paweł Gajowczyk. Przy stanie 12:7 międzyrzeczanie zabrali się za odrabianie strat. Gdy gospodarze zdobyli trzy punkty, przy jednym Trefla, trener Jerzy Strumiło, poprosił o czas (15:12). Po przerwie goście zdobili kilka punktów z rzędu. Duży w tym udział miał Michał Żuk, który bombardował miejscowych silnymi zagrywkami. Grający konsekwentnie zawodnicy Trefla nie pozwolili Orłom na zniwelowanie strat. Ostatni punkt w tej partii zdobył Paweł Gajowczyk (25:19).

W tie-breaku równorzędna walka toczyła się jedynie do stanu 2:2. Od tego momentu inicjatywę przejęli goście. Przy zmianie stron było już 8:5 dla Trefla, jednak to miejscowi zdobyli dwa kolejne oczka. Zaniepokojony takim przebiegiem wydarzeń na boisku trener Strumiło wziął czas. W decydującej fazie tej partii Trefl ponownie uzyskał trzypunktową przewagę (13:10). Tę partię gdańszczanie wygrali 15:12, a ostatni punkt w tym spotkaniu atakiem z szóstej strefy zdobył Żuk.

Orzeł Międzyrzecz – Trefl Gdańsk 2:3
(25:22, 26:28, 25:22, 19:25, 12:15)