Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewne zwycięstwo Energetyka

I liga M: Pewne zwycięstwo Energetyka

fot. archiwum

Równo godziny potrzebowali zawodnicy Energetyka, aby pokonać Pronar Parkiet Hajnówka. Jaworznianie wygrali w setach do 17, 16 i 18, dzięki czemu pewnie zainkasowali trzy punkty. Dla "Energetycznych" był to ostatni mecz rundy zasadniczej we własnej hali.

Jaworznianie rozpoczęli spotkanie od zagrywki Antosika w aut. Pierwszy punkt, po ataku "z krótkiej", zdobył dla miejscowej drużyny Michał Skrzypiński. Zdobył dla "Energetycznych" również trzy kolejne punkty (4:4). Na pierwsze prowadzenie zespół z Jaworzna wyszedł po mocnym ataku Janczaka. Niewiele później grający trener skutecznie, pojedynczym blokiem, zatrzymał atak gości i miejscowi prowadzili 3 "oczkami". Wówczas trener gości poprosił o pierwszy czas. Od tej pory Energetyk spokojnie kontrolował przebieg gry, zwiększając przewagę do pięciu punktów. Za grę w pierwszej odsłonie na pewno warto pochwalić Jakuba Kaźmierskiego, który kilkukrotnie zatrzymywał rywali pojedynczym blokiem, jak również skutecznie wykańczał akcje Energetyka.

Od początku drugiej partii jaworznianie utrzymywali kilkupunktową przewagę, którą goście zniwelowali do remisu po 10. Chwilę później na zagrywce pojawił się jednak Marcin Kozioł (zaliczył trzy asy z rzędu) i miejscowi prowadzili 17:11. Takiej przewagi rywale z Hajnówki nie byli już w stanie zniwelować. Tym bardziej, że "Energetyczni" grali do końca bardzo pewnie i wygrali do 16.

Pewni swego zawodnicy Energetyka od początku kolejnej odsłony kontrolowali przebieg gry. Trener gości przy stanie 9:5 dla miejscowej drużyny poprosił o pierwszy czas. Nic to nie zmieniło, jaworznianie prowadzili 14:7, 17:11 i pewnie wygrali 25:18.Energetyk Jaworzno – Pronar Parkiet Hajnówka 3:0

(25:17, 25:16, 25:18)

MCKiS: Kozioł, Skrzypiński, Antosik, Kaźmierski, Janczak, Kozłowski oraz Rzędzicki (libero) oraz Gorzewski

Zobacz także:

Wyniki 24. kolejki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: energetyk.mckis.jaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved