Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Padwa znów zwycięska

Serie A2: Padwa znów zwycięska

Mimo,że środek tygodnia to czas przeznaczony na europejskie puchary nie próżnują zespoły z Serie A2. Po sprawionej w niedziele sensacji  zawodnicy z Padwy  musieli na wyjeździe zmierzyć się z Katay Geotec Isernia. Wygrali po bardzo ciężkim pojedynku 3:2.

Bardzo dobrze spisał się grający w zespole z Padwy Michał Kubiak. Zdobył 12 punktów, w tym trzy blokiem. Atakował z 57% skutecznością. Zagrywkę rywala przyjmował na poziomie 28% (z 18 skierowanych w jego kierunku piłek przyjął 14).

Pierwszą odsłonę wyraźnie lepiej rozpoczęli siatkarze Pallavolo, którzy prowadzili na dwóch przerwach technicznych (8:5,16:8). Jednak później w ich grze coś się zatrzymało i starty zaczęli odrabiać miejscowi doprowadzając do remisu po 20. Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestać w efekcie czego wygrali premierową partię 25:23. Drugi set toczył się pod dyktando jednego zespołu był nim Katay Geotec. Wyraźnie uskrzydleni zawodnicy z Iserni, zagrali pewnie nie popełniając większych błędów i triumfowali 25:17. Wydawało się, że zawodnicy z Padwy ulegną dziś rywalowi 3:0. Jednak okazało się to złudne. W trzeciej partii wstąpiły w nich nowe siły, nastąpiła zmiana w szeregach gości w miejsce Juana Carlosa Barcali wszedł Michał Kubiak. We wcześniejszych setach Polak wchodził tylko na zmiany w końcówce. Teraz cały zespół wziął się do odrabiania strat. Sygnał do ataku dał Francesco DeMarchi, popularni ,,bianconeri" zagrali dobrze blokiem i schodzili na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:3. Pallavolo kontrolowało cały czas grę nie dając szans gospodarzom. Padwa odniosła zwycięstwo w tym secie 25:22. Czwarta partia zapowiadała się niezwykle ciekawie, jednak zawodnicy trenera Paolo Montagnaniego dosłownie zmiażdżyli rywala. Dobra postawa od początku DeMarchiego i Koshikawy dała wysokie prowadzenie, którego nie oddali do końca. Triumfując przekonująco w tej partii 25:14. Należy wspomnieć, że w tym secie ,,dobrą robotę" w przyjęciu zrobił Kubiak.
W tie-breaku wyrównana gra toczyła się od samego początku, ale siatkarzom z Padwy udało się odskoczyć na 4 punkty (10:6). Sama końcówka była bardzo nerwowa, gospodarze zniwelowali część strat i zbliżyli się do Pallavolo na punkt (13:12) po bloku na DeMarchim. W następnej akcji gościom dopisało szczęście piłka odbiła się od rąk Michała Kubiaka i przeleciała na drugą stronę dając piłkę meczową dla Padwy. Mecz zakończył atakiem w aut zawodnik Katay Geotec Isernia Leonardo Maly. Set dla drużyny Michała Kubiaka 15:13 i całe spotkanie 3:2 dla przyjezdnych.
Największym dorobkiem punktowym w zwycięskiej drużynie może pochwalić się Francesco DeMarchi zdobywca 29 oczek.

Ten mecz udowodnił, że zawodnicy Montagnaniego potrafią wygrać z drugą drużyną w lidze ( wygrany mecz z M. Roma Volley), ale za to trudno im się gra z drużynami niżej notowanymi od siebie. Najważniejsze jest zwycięstwo w tym meczu,które jest niezwykle ważne w kontekście walki o fazę play-off. Padwa zajmuje 8 miejsce w lidze, liderem jest BCC-NEP Castellana Grotte.

Katay Geotec Isernia – Pallavolo Padova 2:3

(25:23, 25:17, 22:25, 14:25, 13:15)

Katay Geotec Isernia: Valera, Maly (14), Pambianchi (7), Janusek (10), Salgado (13), Oro (14), Cacchiarelli (libero) oraz Batista (6), Saglimbene (2) i Piovarci (1).
Pallavolo Padova: Tiberti (2), De Marchi (29), Koshikawa (7), Polidori (7), Barcala (7), Cricca (6), Maniero (3), Garghella (libero) oraz Kubiak (12), Tovo (1), Gottardo, Busi.