Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Tomaso Totolo: Skra może pokonać Trento

Tomaso Totolo: Skra może pokonać Trento

fot. archiwum

Skra Bełchatów wyjechała do Włoch na serię meczów sparingowych. Na pierwszy ogień poszedł Sisley Treviso, którego trenerem jest Tomaso Totolo. Jego zdaniem mistrz Polski ma wszelkie predyspozycje, by stanąć na najwyższym stopniu podium Ligi Mistrzów.

Pojedynek z Sisleyem Treviso, bardzo ważny ze szkoleniowego punktu widzenia dla obydwu drużyn, nie cieszył się zainteresowaniem kibiców. Szkoda, bo jak twierdzi Tomaso Totolo, spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie, ale dopiero od drugiego seta. Pierwszy gospodarze trochę zbagatelizowali, a bełchatowianie od razu ostro ruszyli do natarcia. Brylowali zwłaszcza w polu serwisowym (4 asy). – Dopiero w drugiej partii gra się wyrównała i obserwowaliśmy interesujące widowisko – komentuje Totolo.

Polska drużyna świetnie zagrała zagrywką, sprawiając nam całą masę kłopotów. Z podziwem patrzyłem na prędkościomierz – większość serwów osiągała ponad 100 kilometrów na godzinę – dodaje asystent Roberto Piazzy. Na słowa uznania zasłużyli przede wszystkim Bartosz Kurek (4 asy) i Mariusz Wlazły (3).

Drugi selekcjoner słynnego Sisleya Trevsio chwali Skrę także za bardzo dobrą organizację gry na linii blok – obrona.Uważam, że mistrz Polski prezentuje porównywalny poziom do Trentino BetClic powiedział Totolo. – Jeśli miałbym wskazać element, nad którym muszą bardziej popracować przed Final Four, to zdecydowanie jest nim przyjęcie mocnej zagrywki.

Rozmawiała Ilona Kobus
Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved