Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Zawodnicy AZS-u Częstochowa leczą urazy

PlusLiga: Zawodnicy AZS-u Częstochowa leczą urazy

fot. archiwum

Do końca rundy zasadniczej PlusLigi pozostały jedynie dwie kolejki. Siatkarze Domexu Tytan AZS Częstochowa w najbliższy weekend zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, ale większym zmartwieniem, niż trudny mecz, są dla ekipy spod Jasnej Góru urazy.

Oprócz Dawida Murka, pauzującego od kilku miesięcy, i Wojciecha Gradowskiego, który przez bóle kolana nie gra od trzech tygodni, pozostali gracze nie narzekają na poważne urazy.

Środkowego Piotra Nowakowskiego czeka wprawdzie po sezonie zabieg na przeciążony bark, jednak zawodnik regularnie pojawia się na boisku. W ostatnim pojedynku przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi w ekipie spod Jasnej Góry zabrakło Bartosza Janeczka, Fabiana Drzyzgi, Łukasza Wiśniewskiego, a Toni Kankaapaa stał jedynie w kwadracie dla rezerwowych.

Dwaj ostatni zawodnicy zmagali się ostatnio z przeziębieniami. Rozgrywający – Fabian Drzyzga – powoli wraca do pełnych treningów, ponieważ wcześniej narzekał na bóle pleców. Nieco gorzej ma się zdrowie Bartosza Janeczka, u którego czas powrotu na boisko nie został określony.W najbliższej kolejce ekipę z Częstochowy czeka trudny mecz przeciwko ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Zdobycie punktów przeciwko podopiecznym Krzysztofa Stelmacha będzie dla AZS-u trudnym zadaniem. Drugi trener częstochowian Michał Gogol twierdzi jednak, że przed spotkaniem z ZAKSĄ sytuacja kadrowa może się rozjaśnić. – Cóż, musimy się dostosować do warunków. Zachować się mądrze, z głową, tak aby na play-off być w jak najlepszej sytuacji – powiedział Gogol, cytowany przez „Gazetę Wyborczą".

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved