Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Małgorzata Glinka-Mogentale: Czasami brakuje mi siatkówki

Małgorzata Glinka-Mogentale: Czasami brakuje mi siatkówki

fot. archiwum

W niejednej sportowej rywalizacji sięgała po najwyższe laury. Jednak z żadnym medalem nie może się równać jej największy skarb - córka Michelle. Małgorzata Glinka-Mogentale przyzwyczaiła się już do roli mamy i zaczęła przygotowania do powrotu na parkiet.

Gdy rok temu trzymała pani w rękach statuetkę Siatkarski Plus dla najlepszej zawodniczki 2008 roku, miała pani za sobą okres już pięciu miesięcy poza boiskiem. Już, a może dopiero. W końcu na tę chwilę nie gra pani znacznie dłużej. Jak się pani czuje po tak długim rozstaniu z siatkówką?

Małgorzata Glinka-Mogentale: Czuję się normalnie. Jestem równie zajęta, tyle że moją córeczką. Nie jestem może w klimacie siatkarskim, ale bardzo się cieszę z bycia młodą matką. Czasami brakuje mi siatkówki, ale czuję się bardzo dobrze. I wiem, że jeśli mocno popracuję, to na przyszły rok będę dobra.

Przyszły rok, czyli nadchodzący sezon?Tak, ale gdzieś przez pierwsze trzy miesiące trzeba będzie na mnie patrzeć z przymrużeniem oka. Na najważniejsze mecze, chcę być już w dobrej formie.

Czy już jakieś przygotowania się zaczęły?

Trzy tygodnie temu przestałam karmić piersią – wcześniej nie było o tym mowy. Chciałam karmić małą najdłużej jak można. Udało nam się siedem miesięcy. Teraz już lekko się ruszam.

Jest w pani samodyscyplina czy trzeba kogoś, to z batem nad panią stoi?

Ja się sama mobilizowałam całe życie. To jest moja praca. Jedni idą do biura na osiem godzin, a ja na trening.

Więcej w serwisie lsk.net.pl
Rozmawiała Marta Gula

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved