Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dresdener SC i Generali Haching z Pucharem Niemiec

Dresdener SC i Generali Haching z Pucharem Niemiec

W niedzielę odbyły się spotkania finałowe Pucharu Niemiec. Wśród panów po zwycięstwie nad evivo Düren tytuł zdobył zespół Generali Haching. Puchar Niemiec siatkarek zdobył półfinałowy przeciwnik Gwardii w Challenge Cup, Dresdener SC.

Siatkarki Dresdener SC pokonały w finałowym spotkaniu Pucharu Niemiec w Halle VfB Suhl 3:1. To trzecie podejście do tego trofeum dla siatkarek z Drezna i w końcu udane. Po finałach w 2007 i 2009 roku mecz przeciwko zdobywcy Pucharu z 2008 roku był dla Dresdener SC bardzo nerwowy. Wszyscy obserwatorzy zgadzają się co do tego, że decydujący był pierwszy set spotkania. VfB Suhl prowadziło już 24:21, by przegrać tę partię 27:29. Po wygranej pierwszej partii Dresdener łatwo oddał drugiego seta. W trzecim secie kontuzji doznała rozgrywająca VfB, Lina Sundström, która musiała opuścić parkiet. Od tej pory VfB już nie mógł odnaleźć się na boisku i przegrał całe spotkanie 1:3.

Nawet po przegranym drugim secie nie denerwowałyśmy się – mówiła po spotkaniu wybrana najlepszą zawodniczką meczu Saskia Hippe. To wspaniałe pokazać całym siatkarskim Niemcom, że potrafimy zwyciężać także w innych halach. To mój pierwszy krajowy tytuł, więc najwspanialszy.

Dresdener SC – VfB Suhl 3:1
(29:27, 16:25, 25:22, 25:19)

Ponad 10 tys. Widzów oglądało w Halle zacięty pojedynek finałowy pomiędzy Generali Haching a evivo Düren. Siatkarze z Unterhaching mimo, iż przegrywali już 0:2, pokonali rywali i po raz drugi zdobyli Puchar Niemiec. Düren będzie musiało więc jeszcze poczekać na swój pierwszy tytuł w historii. MVP spotkania finałowego wybrany został Patrick Steuerwald.

Przed spotkaniem faworytem byli siatkarze evivo Düren, tym bardziej, że Generali miało wystąpić bez swoich dwóch kontuzjowanych zawodników, Christiana Dünnesa i Jana Umlaufta. Po pierwszych dwóch setach wygranych przez evivo wszystko wskazywał na to, że niespodzianki nie będzie. To co się jednak wydarzyło później, przeszło najśmielsze oczekiwania wodzów zgromadzonych w Halle. Na boisku pojawili się zarówno Dünnes jak i Umlauft, a dwie kolejne partie Generali wygrało do… 14. – Nie wierzyliśmy, ze jesteśmy do tego zdolni – mówił po meczu środkowy bloku Generali, Max Günthör. Tie-break wygrali będący na fali siatkarze z Unterhaching 15:10. Jedyny Polak grający w Bundeslidze, Artur Augustyn zagrał od początku meczu, jednak w czwartym secie został zmieniony. Polski środkowy zdobył 4 punkty.

Na początku Düren grało bardzo dobrze, a my utrudnialiśmy sobie życie popełniając wiele prostych błędów – mówił po meczu Patrick Steuerwald.Być może zabrakło nam od początku woli zwycięstwa. Później jednak wymusiliśmy na przeciwnikach popełnianie błedów.

Generali Haching – evivo Düren 3:2
(21:25, 23:25, 25:14, 25:14, 15:10)

źródło: inf. własna, volley.de