Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Do startu World Grand Prix pozostało 150 dni

Do startu World Grand Prix pozostało 150 dni

fot. archiwum

Do oficjalnego rozpoczęcia tegorocznej edycji rozgrywek Word Grand Prix pozostało 150 dni. Wiele reprezentacji już rozpoczęło planowanie drogi, która może zbliżyć je do triumfu w 18. edycji tej imprezy. World Grand Prix będzie trwało od 6 do 19 sierpnia.

Miasta, w których odbywać się będą spotkania rundy eliminacyjnej zostały potwierdzone 29 stycznia. Turniej finałowy po raz drugi w historii WGP odbędzie się w chińskim Ningbo. Po raz pierwszy zespoły zagrały w Ningbo w 2007 roku, a triumfowały wtedy Holenderki.

Niewątpliwie w World Grand Prix 2010 faworytkami będą Brazylijki, triumfatorki poprzedniej edycji. Będą miały jednak mocne rywalki w walce o puchar tej imprezy, czyli siatkarki reprezentacji Włoch. Ekipa z Italii świetnie spisała się w 2009 roku, zdobywając mistrzostwo Starego Kontynentu. Zabrakło jej jednak podczas WGP 2009.

Z pewnością lokatę z poprzedniej edycji Grand Prix będą chciały poprawić Amerykanki. Zawodniczki z Ameryki Północnej zajęły w minionym roku 9. lokatę, co z pewnością mocno je rozczarowało. Być może do lepszych wyników reprezentację USA poprowadzi Logan Tom, która świetnie spisuje się we włoskiej Serie A. Choć jej Asystel Nowara nie spisuje się najlepiej, to Amerykanka może być z siebie naprawdę zadowolona. Wspomnijmy chociaż jej cztery asy serwisowe z meczu przeciwko MC Carnaghi Villa Cortese.Kibice siatkówki, którzy nie mogą się już doczekać gry żeńskich reprezentacji na wysokim poziomie, będą mieli przedsmak takich zmagań podczas turnieju Montreux Volley Masters, który odbędzie się w dniach 8-13 czerwca. Wezmą w nim udział zespoły narodowej Rosji, Japonii, Chin, Kuby, Holandii, Polski, Niemiec i USA.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved