Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Brazylia potwierdzona, kto jeszcze zagra w Memoriale Wagnera?

Brazylia potwierdzona, kto jeszcze zagra w Memoriale Wagnera?

fot. archiwum

W tym roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Huberta Wagnera. Miejscem rywalizacji będzie hala "Łuczniczki" w Bydgoszczy (20-22 sierpnia), a jej okrasą występ reprezentacji Brazylii. Organizatorzy czekają wciąż na potwierdzenie przyjazdu Bułgarów. Kto będzie czwarty?

Mistrzowie świata z 2006 roku i wicemistrzowie olimpijscy z Pekinu potwierdzili już swój udział – powiedział dyrektor Memoriału Jerzy Mróz.Oczywiście zobaczymy naszą reprezentację, która w tym czasie będzie przygotowywać się do obrony srebrnego medalu mistrzostw świata. Prawdopodobnie zobaczymy Bułgarów. Czekamy na potwierdzenie startu brązowych medalistów mistrzostw świata z 2006 roku. Niewykluczone więc, że zagra najlepsza trójka poprzedniego czempionatu.

Kto będze czwartym uczestnikiem? – Rozesłaliśmy zaproszenia do kilku krajów. Podziękowali Rosjanie. W tym czasie mają u siebie zawody w mocnej obsadzie. Może to będzie Kuba, albo jakiś inny silny zespół – podkreśla dyrektor Memoriału. Zespoły zagrają systemem "każdy z każdym."

Sześć pierwszych turniejów rozegrano w Olsztynie. Siódmy, ubiegłoroczny odbył się w Łodzi. Czy zawody wrócą do Olsztyna? – W hali Uranii warunki są takie, jakie są. Przy grze czołowych drużyn świata trzeba trzymać się pewnych standardów. Powinien być remont hali i wtedy zobaczymy – powiedział Jerzy Mróz.
Hubert Jerzy Wagner, najwybitniejszy polski trener siatkówki, zmarł 13 marca 2002 roku w Warszawie. – Przed ośmiu laty leżałem chory w łóżku. Gdy w radiu usłyszałem tragiczną wiadomość pomyślałem, że Jurkowi coś się od nas wszystkich należy i niebawem zrodził się pomysł Memoriału – zakończył Jerzy Mróz.źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved