Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ardo Kreek: Przed nami praca domowa

Ardo Kreek: Przed nami praca domowa

fot. archiwum

Jeszcze nie tak dawno ryzykowne było stwierdzenie, że Jadar Radom ma szanse na utrzymanie w ekstraklasie. Po piątkowym meczu przeciwko  Politechnice mówi się jednak o tym coraz odważniej. Ardo Kreek wierzy, że zespół może pozostać w PlusLidze.

Być może wygrana za trzy punkty ze stołecznymi Akademikami była pierwszym krokiem do pewnego utrzymania w PlusLidze. Jadar nadal jednak stąpa po niepewnym gruncie. Dzień po ważnym dla zespołu zwycięstwie Pamapol Wieluń zamieszał w ligowej tabeli. Podopieczni Damiana Dacewicza napsuli nerwów nie tylko drużynie z Kędzierzyna-Koźla, której w pogoni za niedoścignionym liderem zabrali jeden punkt, ale przede wszystkim swoim sąsiadom z tabeli. Skomplikowała się sytuacja drużyny z Radomia – dla Jadaru najlepszym rozwiązaniem będzie teraz zwycięstwo z wielunianami, a potem… ze Skrą.

Jesteśmy w stanie to zrobić. Musimy dokładnie odrobić "pracę domową", a potem maksymalnie ryzykować w każdym elemencie – powiedział portalowi RadomSport.pl środkowy zespołu, Ardo Kreek. Estończyk twierdzi, że Jadar ma jeszcze realne szanse na utrzymanie już po sezonie zasadniczym. – Myślę, że to zwycięstwo z Politechniką dodało nam pewności siebie.

Rzeczywiście, mecz ze stołecznymi Akademikami w wykonaniu podopiecznych Jana Sucha wypadł bardzo dobrze. Nie tylko drużynowo, ale też indywidualnie w wykonaniu poszczególnych zawodników. Oficjalny serwis siatkarskiej ekstraklasy do szóstki szesnastej kolejki wybrał nawet dwóch siatkarzy Jadaru – libero Adriana Stańczaka i rozgrywającego Maikela Salasa Moreno.Najlepszym zawodnikiem meczu został Robert Prygiel, a na konferencji prasowej trener chwalił zmiany Grzegorza Szumielewicza. Wśród najlepszych wymieniano też Wojciecha Żalińskiego czy Ardo Kreeka.W moim wykonaniu był to bardzo dobry mecz. Ale zagrałem tak nie tylko ja, a wszyscy po naszej stronie parkietu. Najważniejsze to wypaść z oczekiwanym skutkiem drużynowo, a nam się to udało – twierdzi siatkarz.

Autorką tekstu jest Karolina Niczyj

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved