Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Zaliczony sprawdzian Murowanej Gośliny

Zaliczony sprawdzian Murowanej Gośliny

Tydzień przed finałowymi meczami fazy play-off II ligi, siatkarki Piecobiogazu Murowana Goślina rozegrały we własnej hali sparingowe spotkanie z ChTPS Chodzież. Zespół gospodarzy zwyciężył 3:2, a trzy pierwsze sety, w których wystąpił w najmocniejszym składzie pokazały, że jest dobrze przygotowany.

Sobotnie starcie śmiało można podzielić na dwie części. W pierwszej zagrały liderki Piecobiogazu i bez najmniejszych problemów ograły drużynę z Chodzieży. Tę samą, która po zaciętej rywalizacji (większość partii kończyła się na przewagi) odpadła w półfinale play-off z Jokerem Świecie. – Po to właśnie zorganizowaliśmy ten sparing. Za tydzień gramy z Jokerem o awans do turnieju finałowego II ligi i zależało nam, aby zmierzyć się z przeciwnikiem prezentującym podobny potencjał – tłumaczył trener Marek Mierzwiński , który po meczu nie krył, że jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych. – Ale też przytrafiło nam się też kilka niepotrzebnych błędów – dodał od razu.

Po trzech, łatwo wygranych partiach, w dwóch następnych swoją szansę otrzymały zmienniczki. I trzeba przyznać, że na tle solidnego rywala zaprezentowały się więcej niż poprawnie. Najlepsze wrażenie – zwłaszcza w ataku, zrobiła 17-letnia siostra libero Piecobiogazu – Sandra Narożna . – Skoro była okazja, by ogrywać zmienniczki, to trzeba ją było wykorzystać. Tym bardziej, że za tydzień większość z tych dziewczyn będzie grało w barwach drugiego zespołu, o awans do II ligi – wyjaśnial Mierzwiński.

Więcej w:

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – ChTPS Chodzież 3:2
(25:18, 25:16, 25:15, 25:27, 14:16)

Piecobiogaz:
Archangielskaja, Chojnacka, Dutkiewicz, Przerwa, Strządała, S.Narozna, N.Narożna (libero) oraz Szutenberg Kubiak, Siwek, Galant, Gorwa i Gałązka
ChTPS: Selerzyńska, Meckier, Walkowiak, Serafin, Fidos, Grajczak, Lehmann (libero) oraz Dobosz

źródło: wielkopolskisport.pl