Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Spółka ratunkiem dla Calisii?

Spółka ratunkiem dla Calisii?

fot. archiwum

- Powoli odbijamy się od dna - powiedział wiceprezes MKS Calsia, Stanisław Sikorski, zapytany o sytuację finansową klubu. Być może już w środę zostaną podpisane dokumenty, pozwalające na zawiązanie sportowej spółki akcyjnej i wydźwignięcie z kryzysu.

Temat powołania spółki, która miałaby poprowadzić drużynę siatkarek i dać nadzieję ma odbudowanie świetności dyscypliny nad Prosną, przewija się już od kilku miesięcy. Teraz jednak sprawa wydaje się przesądzona. – Mam bardzo dobrą informację dla kaliskich kibiców – rozpoczął rozmowę z wielkopolskisport.pl Stanisław Sikorski, by po chwili dodać: – Udało się znaleźć osobę, która jest zainteresowana utworzeniem sportowej spółki akcyjnej na bazie MKS Calisia. Jest więc szansa na odbudowanie profesjonalnej siatkówki żeńskiej w Kaliszu z takimi tradycjami, jakie to miasto miało i na jakie zasługuje – zapewnił Sikorski, jasno deklarując, że nowy klub mierzy znacznie wyżej niż poziom drugiej ligi.

Na razie nazwisko inwestora pozostaje tajemnicą. Być może znane będzie już w najbliższą środę, kiedy mają zostać podpisane pierwsze dokumenty, pozwalające na założenie spółki. Z naszych ustaleń wynika, że potencjalny sponsor to osoba zupełnie nowa w kaliskim światku sportowym, która jest zainteresowana nabyciem stu procent akcji. Wiadomo też, że nowy podmiot weźmie na siebie wszystkie zobowiązania finansowe klubu i systematycznie będzie je spłacał.  Tajemnicą na razie pozostaje także nazwa klubu. Wiadomo jedynie, że będzie ona dwuczłonowa. – Na pewno pozostanie w niej Calisia. Druga część będzie znana niebawem – zdradza jeden z prezesów Calisii.

* Autorem tekstu jest Marcin Ostajewski (wielkopolskisport.pl)Więcej w

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved