Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polska i Dania organizatorami Mistrzostw Europy?

Polska i Dania organizatorami Mistrzostw Europy?

fot. archiwum

Organizowane w ubiegłym roku w Polsce Mistrzostwa Europy siatkarek okazały się sukcesem. Postanowiono pójść za ciosem i starać się o ponowną organizację imprezy, tym razem w 2013 r, w wydaniu męskim. I to wspólnie z... Danią.

Na pomysł organizacji Mistrzostw Europy Siatkarzy wpadł prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski. Zachęcony doskonałymi opiniami po turnieju żeńskim, który odbył się w Polsce w ubiegłym roku, postanowił spróbować jeszcze raz. I nie byłoby w tym nic dziwnego- przecież organizowanie ważnych turniejów powierza się Polsce często- gdyby nie fakt, że współgospodarzem zawodów ma być Dania.

I nie chodzi tu tylko o odległość czysto geograficzną, ale przede wszystkim o miejsce Danii w rankingu. Otóż kraj ten zajmuje miejsce 55, m.in. za Peru, Barbadosem i Tajlandią. Co więcej, na arenie europejskiej też nie wiedzie się Duńczykom najlepiej- biorąc pod uwagę ostatnie Mistrzostwa Europy, odpadli już w fazie eliminacji wstępnych.

Nasuwa się więc pytanie dlaczego Dania? Odpowiedzi na nie udzielił w Przeglądzie Sportowym prezes PZPS, Mirosław Przedpełski: – Duńczycy są bardzo słabi w siatkówkę, ale mają środki na promocję tego sportu, chcą w niego zainwestować. Dodaje także: – Do pierwszego kwietnia musimy złożyć aplikację i na pewno to zrobimy.źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved