Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Mierzejewski: Będziemy walczyć do końca

Marcin Mierzejewski: Będziemy walczyć do końca

fot. archiwum

- Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu i taki on był. Stracony punkt może nas jednak drogo kosztować - podsumował sobotnie spotkanie z Pamapolem Siatkarz Wieluń Marcin Mierzejewski. - Zostały nam dwa mecze do końca i musimy je wygrać za trzy punkty.

Chyba szkoda, że od początku spotkania nie zagraliście tak jak od trzeciego seta?

Marcin Mierzejewski:Dokładnie. Nie ma co ukrywać zagraliśmy słaby mecz. „Czapki z głów" w stosunku do przeciwnika, który potrafił to doskonale wykorzystać. Myślę, że to nie jest tak, że straciliśmy punkt. Zaryzykowałbym prędzej stwierdzenie, że zyskaliśmy dwa punkty. Równie dobrze ten mecz mógłby się skończyć 3:0 dla Wielunia.

Gospodarze postawili na mocną zagrywkę, z którą wy nie umieliście sobie poradzić?Nie wiem… Wydaje mi się, że nasi przeciwnicy zagrali po prostu w każdym elemencie skuteczniej od nas, od zagrywki po blok. Stąd te kłopoty. Nie pozostaje nam nic innego jak skoncentrować się teraz na następnych meczach. Szkoda, że straciliśmy tutaj ten jeden punkt, bo to może nas drogo kosztować. Nie ma już co „płakać nad rozlanym mlekiem", ciągle możemy utrzymać to drugie miejsce. Zostały nam dwa mecze do końca i musimy je wygrać za trzy punkty. Taki będzie nasz cel i na tym będziemy się teraz koncentrować. Na pewno będzie ciężko, ale będziemy walczyć do końca.

Od trzeciej partii wasza gra wyglądała już lepiej. Poprawiliście przyjęcie?

Nie wiem, ale wydaje mi się, że nie… Uważam raczej, że cały czas wyglądało ono tak samo. O tym, że przełamaliśmy rywala zadecydowała raczej lepsza gra na bloku, na siatce, kończyliśmy kontry i piłki w pierwszej akcji. Oczekiwaliśmy, że będzie to bardzo zacięty pojedynek. Wieluń walczy o życie i dla nich każdy zdobyty punkt jest na wagę utrzymania w lidze. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu i taki on był.

Rozmawiała Dominika Kwiek – zaksa.pl

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved