Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: W czołówce bez zmian

Serie A: W czołówce bez zmian

Ostatni weekend nie przyniósł większych niespodzianek we włoskiej Serie A siatkarzy. Pewne zwycięstwa odnieśli faworyci: Itas Trentino, Lube Banca Macerata, Sisley Treviso oraz Trankewalder Modena. Liderem po 27 kolejkach pozostaje nadal drużyna z Trentino.

Miłą niespodziankę polskim, ale także włoskim kibicom sprawił powracający po kontuzji na siatkarskie parkiety Sebastian Świderski. Nie dość, że jego drużyna pewnie pokonała przed własną publicznością Prismę Taranto, to w dodatku nasz rodak został wybrany MVP spotkania. W szergach przyjezdnych punktował także Zbigniew Bartman, który zapisał na swoim koncie tylko trzy oczka.

Lube Banca Macerata – Prisma Taranto 3:0 (25:23, 25:20, 25:23)
MVP: Sebastian Świderski

W rywalizacji zespołów z dołu tabeli górą Andreoli Latina, która u siebie pokonała Esse – Ti Carilo Loreto 3:1. Gospodarze bez najmniejszych problemów uporali się z rywalem w pierwszych dwóch odsłonach zwyciężając do 19. W kolejnej partii w szeregi graczy Andreoli wkradło się drobne rozluźnienie, co w konsekwencji doprowadziło do przegrania tej fazy spotkania. Czwarty set to już pokaz siły gospodarzy, którzy oddali swoim rywalom zaledwie osiemnaście oczek.

Andreoli Latina – Esse – Ti Carilo Loreto 3:1 (25:19, 25:19, 25:27, 25:18)
MVP: Goran Vujevic

Do pogromu doszło w Trentino, gdzie aktualni wicemistrzowie Włoch zmiażdżyli wręcz Yogę Forli 3:0. Trudno, cokolwiek dobrego powiedzieć o zespole gości, którzy oddali ten mecz praktycznie bez walki. Wyniki poszczególnych partii pokazują, że przyjezdni nie mieli nic do powiedzenia. W pojedynku tym mieliśmy także polski akcent. MVP meczu wybrano Łukasza Żygadło.

Itas Trentino – Yoga Forli 3:0 (25:16, 25:13, 25:18)
MVP: Łukasz Żygadło

Arcyciekawie zapowiadała się konfrontacja Sisleyu Treviso z Coprą Piacenza. Rzeczywiście, mecz był wyrównany, ale zakończył się w trzech partiach. Najbardziej zacięte boje obie ekipy toczyły w drugiej i trzeciej partii. Ostatecznie w obydwu z nich obronną ręką wychodzili gospodarze, którym udało się tym samym zgarnąć całą pulę.

Sisely Treviso – Copra Piacenza 3:0 (25:21, 28:26, 25:23)
MVP: Alessandro Fei

Problemów z pokonaniem swojego rywala nie miał także aktualny wicelider tabeli, zespół Lanutti Cuneo. Co prawda przyjezdni przegrali drugą partię do 23 z Aranem Cucine Pineto Abruzzo, ale w pozostałych odsłonach nie dali szans ostatniej drużynie ligi. Zwycięstwo gości w czwartym secie do 11 rzeczywiście pokazuje, kto w tym spotkaniu był stroną dominującą.

Aran Cucine Pineto Abruzzo – Lanutti Cuneo 1:3 (18:25, 25:23, 15:25, 11:25)
MVP: Władimir Nikołow

Porażki przed własną publicznością doznała ekipa z Werony. Ich pogromcami okazali się gracze Acqua Paradiso Monza, którzy zwyciężyli w stosunku 3:1. MVP spotkania wybrano rozgrywającego gości – Dragana Travicę.

Marma Lanzi Werona – Acqua Paradiso Monza 1:3 (18:25, 26:16, 25:27, 20:25)
MVP: Dragan Travica

Niespełna godzinę i trzydzieści minut potrzebowali siatkarze Trankewalderu Modena na pokonanie RPA Perugia. Mecz rozstrzygnął się w trzech partiach, choć końcówki każdej z nich były wyrównane. Więcej zimnej krwi udało się jednak zachować gospodarzom, którzy triumfowali kolejno do 22, 22 i 21.

Trankewalder Modena – RPA Perugia 3:0 (25:22, 25:22, 25:21)
MVP: Angel Dennis