Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Panathinaikos lepszy w meczu na szczycie

Panathinaikos lepszy w meczu na szczycie

W bardzo zaciętym spotkaniu 22. kolejki ligi greckiej Panathinaikos Ateny z Pawłem Zagumnym na czele pokonał E.A. Patron 3:1. Mimo przegranego pierwszego seta, gościom udało się zmobilizować i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w trzech pozostałych.

Dzięki grze pełnej poświęcenia, "Zieloni" mogą być pewni pierwszego miejsca po tej fazie rozgrywek, mając dodatkowo komfort gry na swoim parkiecie w pierwszych meczach play-off’ów.

Panathinaikosowi bardzo trudno było wejść w mecz. Od samego początku prym wiedli gospodarze, którzy odskoczyli "Koniczynkom" na kilka punktów w pierwszej fazie seta i powiększali stopniową swą przewagę aż do końca odsłony. Ta partia nie była udana dla graczy PAO, którzy popełniali masę błędów i nerwowo reagowali na sytuację zaistniałą na boisku, co przypłacili otrzymaniem żółtej kartki.

W kolejnym secie "Zieloni" przebudzili się i postawili opór świetnie grającemu zespołowi E.A. Patron dzięki zmniejszeniu ilości błędów oraz świetnej zagrywce. Bardzo wiele do gry wnieśli zmiennicy, a przede wszystkim Ntonas, który zdobył aż 20 punktów! Komisarze spotkania najprawdopodobniej nie mogli uwierzyć w tak dobrą dyspozycję Ntonasa i Samiki, który wtórował koledze w ataku, i zaprosili zawodników na kontrolę antydopingową po zakończeniu spotkania. Paweł Zagumny nie zdobył dziś żadnego punktu, ale z pewnością ułatwił zadanie swoim skrzydłowym, rozrzucając blok zespołu przeciwników.

E.A. Patron – Panathinaikos Ateny 1:3
(25:18, 22:25, 23:25, 23:25)