Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Giovani Guidetti: Szukam młodego zespołu

Giovani Guidetti: Szukam młodego zespołu

fot. archiwum

W zeszłorocznych rozgrywanych w Polsce Mistrzostwach Europy, żeńska reprezentacja Niemiec pod wodzą Giovani Guidetti zajęła miejsce tuż za podium. O planach selekcjonera na najbliższy sezon czytamy w serwisie reprezentacja.net.

Nie jesteśmy rozczarowani, ponieważ zagraliśmy wielki turniej – czytamy w wypowiedzi trenera Guidetti, przytaczanej przez serwis reprezentacja.net. – Byliśmy jednym z dwóch zespołów, który urwał Włoszkom seta, a w półfinale naprawdę niewiele brakowało, abyśmy grali tie break. W grze o brązowy medal, Polska zagrała naprawdę bardzo dobre spotkanie, a zawodniczki na pewno chciały zdobyć medal dla tej wspaniałej publiczności. Moim dziewczynom zabrakło już chyba paliwa, ten półfinał z Włoszkami kosztował nas naprawdę dużo energii, ale dziewczyny jak zawsze starały się grać do ostatniego punktu.

Mimo zajęcia najbardziej nielubianego przez sportowców czwartego miejsca na tej najważniejszej w minionym roku imprezie, trener drużyny narodowej Niemiec jest zadowolony z postawy w sezonie 2008/09. – Uważam, że to i tak duży postęp w stosunku do poprzednich mistrzostw – mówił trener. – Rok 2009 był dla nas wręcz sensacyjny. Mamy wszystko co chcieliśmy osiągnąć. dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni.  Ten sezon pokazuje, że Niemcy są jednym z najlepszych drużyn na świecie.

Niemki w ubiegłym roku stanęły natomiast na najniższym stopniu podium komercyjnej imprezy, jaką jest coroczne World Grand Prix. – W Grand Prix w Brazylii graliśmy przed około dziewięciotysięczną publicznością, w finale w Japonii było około dziesięć tysięcy kibiców, ale turniej w Polsce był wyjątkowy.Giovani Guidetti był zafascynowany atmosferą, jaka panuje podczas imprez siatkarskich rozgrywanych na terenie naszego kraju. –Tam (w Polsce) siatkówka zajmuje takie miejsce, jak piłka nożna we Włoszech, czy tu w Niemczech. W mojej dziesięcioletniej karierze nigdy nie doświadczyłam czegoś takiego, co zastaliśmy w Polsce. To było niesamowite – mówił niemiecki selekcjoner.

W tej chwili trener Guidetti rozpoczyna już budowę drużyny na nadchodzący sezon reprezentacyjny. Jaki jest podstawowy cel postawiony w tym roku przed Niemkami?

Z pewnością bardzo ważny jest występ w Grand Prix. Podczas Mistrzostw Świata, chciałbym walczyć  o miejsce w najlepszej ósemce. Poza tym, szukam młodego zespołu, którego celem jest również zbieranie doświadczenia. Moje serce bije dla siatkówki w Niemczech, a moim życiowym celem są Igrzyska Olimpijskie, nie ma nic ważniejszego – zakończył trener.

* Czytaj więcej w serwisie reprezentacja.net

 

źródło: DVV, inf. własna, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved