Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > XIII kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

XIII kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 06 marca w Szkole Podst. nr 205 odbyła się XIII kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, która rozgrywana jest pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, a organizowana przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

W ekstraklasie kobiet największą sensacją było gładkie zwycięstwo ostatniej w tabeli Lejdis nad zajmującą trzecią lokatę drużyną Dream Team (3:0). Do niespodzianek należy również zaliczyć minimalne zwycięstwo (3:2) faworyzowanego zespołu Salos św. Teresa nad beniaminkiem ligi Jutrzenką Bychlew. Pewne zwycięstwa odniosły prowadzące w tabeli drużyny Lider i TKKF Dzikusy I, a to oznacza, że drużyny te zmierzą się z Dream Team i Salosem w meczach play-off o mistrzostwo ligi kobiet.

W ekstraklasie mężczyzn sporo emocji dostarczył pojedynek Fantomu i ACERO Lamia ElmaRK. Obydwa zespoły miały szansę w bezpośrednim pojedynku wyłonić kandydata do najlepszej czwórki. Niestety, minimalne zwycięstwo pierwszej z tych drużyn (3:2) sprawiło, że pojedynek o czwarte miejsce rozstrzygnięty będzie tylko „korespondencyjnie" w ostatniej kolejce. W innych meczach padły zaskakujące wyniki – Superata pewnie pokonała TKKF Dzikusy (3:0), a Lozamet stracił punkt w meczu z ŁZE S.A. wygrywając zaledwie 3:2.

W I lidze mężczyzn sytuacja w dalszym ciągu niezwykle skomplikowana. Jedynie Iskra, która pokonała outsidera rozgrywek Popularnych (3:1) zapewniła sobie pewne miejsce w play-off w walce o awans do ekstraklasy. Pozostałe sześć drużyn w dalszym ciągu utrzymała szansę na awans do najlepszej czwórki.W II lidze mężczyzn kryzys przechodzi drużyna Piwożłopy, która po kolejnej porażce, tym razem z zajmującym drugie miejsce Bruklandem (1:3) ma już tylko punkt przewagi. Z walki o czwórkę odpadł zespół Energeo, który przegrał z SWSPiZ (1:3). Swojej szansy gry w play-off o awans do I ligi nie wykorzystała drużyna AMC, która przegrała z Easy (2:3) i musi czekać do końca na rozstrzygnięcia w innych spotkaniach ostatniej rundy.

Organizatorzy zapraszają na ostatnią kolejkę rundy zasadniczej, która odbędzie się 13.03.2010 w godzinach 9:00 – 15:00 w Szkole Podstawowej nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

 

Wyniki XIII kolejki


Ekstraklasa kobiet:

Volleydolls – TKKF Dzikusy K I 0:3
Jutrzenka – Salos św. Teresa 2:3
Lejdis – Dream Team 3:0
TKKF Dzikusy K II – Lider 0:3

Ekstraklasa mężczyzn:

LUKS Sokół Rzgów I – Uniwersytet Medyczny 0:3
TKKF Dzikusy M – Superata 0:3
Lozamet – PGE ŁZE S.A. 3:2
ACERO Lamia ElmaRK – Fantom 2:3

I liga mężczyzn:

Filar Pajszczyk Co. – Dalkia Łódź 3:0
Popularni – Iskra 1:3
PKO BP Bankowy OFE – Venta PAO 3:1
Bejłocz – Cyrańscy Team 3:0

II liga mężczyzn:

Piwożłopy – Brukland 1:3
Energeo – SWSPiZ 1:3
ZWiK – Volley Team 0:3
AMC – Easy 2:3

III liga mężczyzn:

LUKS Sokół Rzgów II – Smartszop Boyz 1:3
Pickup Diablo – Dell 3:1
Dirty Dozen – Delecta 3:1
Bytnarówka 29 LO – Blachy Pruszyński VT 1:3

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved