Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Józefacki: Naszą drużynę stać na więcej

Tomasz Józefacki: Naszą drużynę stać na więcej

fot. archiwum

AZS Olsztyn uległ w minionej kolejce Resovii. Obecnie olsztynianie zajmują 7. lokatę w tabeli i jak na razie nie mogą być jeszcze pewni udziału w fazie play-off. - Przede wszystkim nie kalkulujemy, musimy i chcemy zdobyć jeszcze jakieś punkty - mówi Strefie Siatkówki Tomasz Józefacki.

Chociaż Twoja drużyna uległa dzisiaj Resovii, Ty chyba możesz być zadowolony ze swojej gry. Rzadko kiedy się zdarza, żeby atakujący przegranej drużyny grał ze skutecznością ponad sześćdziesięciu procent w meczu, a Tobie się to dziś udało.

Ja podchodzę do tego w ten sposób, że jeśli przegrywamy spotkanie to trudno mi się jest cieszyć, nawet jeśli mam dobre statystyki w meczu. Na pewno liczyliśmy na więcej, chociaż może nasza gra wyglądała dosyć dobrze w secie pierwszym i na początku czwartego, ale set drugi i trzeci chcemy wymazać z naszej pamięci, ponieważ po prostu zagraliśmy źle. Chcieliśmy się bardziej postawić Resovii, żeby to zwycięstwo nie przyszło im zbyt łatwo, ale coś nas zawiodło. Wiem, że moją drużynę stać na więcej, chociaż w tabeli różni nas z drużyną Resovii kilka miejsc.

Nie ma co ukrywać, że Resovia zagrała kiepski mecz, lecz Wy nie wykorzystaliście gorszego dnia drużyny z Rzeszowa.No właśnie ta porażka tym bardziej boli i będziemy szukać punktów w kolejnych spotkaniach z Jastrzębiem i Kędzierzynem. Do końca fazy zasadniczej pozostały dwie kolejki i jeszcze będziemy walczyć. Przede wszystkim nie kalkulujemy, musimy i chcemy zdobyć jeszcze jakieś punkty, a żeby tak się stało nasza gra musi być bardziej równa – nie możemy mieć takich przestojów jak dziś.

Wasze ewentualne zwycięstwa z Jastrzębiem, bądź z Kędzierzynem mogą pomóc Resovii w zajęciu wyższego miejsca w tabeli.

Przede wszystkim chcemy sobie zapewnić jak najlepsze miejsce i nie oglądamy się na innych. Dla nas również ważne jest to, aby zająć siódme miejsce na którym teraz się znajdujemy.

Mówiąc żartobliwie możecie wybrać sobie rywala…

Na pewno nikt nie będzie tego w taki sposób obliczał. Zobaczymy jakie jeszcze będą wyniki pozostałych spotkań. Wiadomo, że ósme miejsce trafia w play-offach na Skrę, a wiemy, jak trudny jest to przeciwnik i jak ciężko z nimi cokolwiek ugrać. Jeżeli utrzymamy to miejsce, to trafimy na rywala, który jest z pewnością „wygodniejszy" aniżeli Bełchatów. Nie mniej jednak, przed nami jeszcze dwie kolejki i na nich się teraz koncentrujemy.

Dziękuję bardzo i życzę powodzenia w walce o fazę play-off.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved