Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Sensacyjne zwycięstwo Padwy

Serie A2: Sensacyjne zwycięstwo Padwy

Przed meczem 10. kolejki rundy rewanżowej Serie A2 faworyt był jeden M. Roma Volley - 2. zespół w tabeli. Kibice z Padwy marzyli o choćby jednym punkcie, a udało się znacznie więcej. Pallavolo  pokonało 3:0 M. Roma i sprawiło największą sensację w tej kolejce.

Wskazywani jako faworyci do awansu siatkarze ze stolicy Włoch musieli uznać wyższość kolegów z Padwy. W pierwszym secie podopieczni trenera Montagnaniego zagrali jak z nut, nie dali szans przyjezdnym. Prowadzili nawet 16:9, taką przewagę osiągnęli głównie dzięki swojej doskonałej zagrywce oraz dobrej postawie Juana Carlosa Barcali. Zwyciężyli w premierowej odsłonie 25:19. Obraz drugiego seta był podobny do pierwszego, miejscowi całkowicie kontrolowali jego przebieg. Natomiast rzymianie popełniali wiele niewymuszonych błędów, nie radzili sobie w ataku. Gospodarze wygrali drugiego seta 25:20.

Kolejna partia była niezwykle ważna dla "bianconerich", którzy nie mogli się zbytnio rozluźnić, musieli wyjść na boisko w pełni skoncentrowani. I tak też się stało. Trzeci set stał jednak na bardziej wyrównanym poziomie, od początku toczyła się walka punkt za punkt. Na drugą przerwę techniczną z nieznaczną przewagę schodzili zawodnicy z Rzymu (16:15). Na boisku pojawił się Michał Kubiak, wtedy to Padwa nabrała wiatru w żagle i wysunęła się przed zawodników Andrei Gianiego. Pallavolo wygrało ostatnią partię 25:22, a cały mecz 3:0.

Sprawiając ogromną radość ponad tysiącu widzów zgromadzonych w Pala Arcella. Postawa ich ulubieńców zaskoczyła nie tylko publiczność ale z pewnością i samych zawodników, którzy spodziewali się cięższego boju. Najwartościowszym graczem i zdobywcą 16 punktów ekipie z Padwy okazał się Hiszpan Juan Carlos Barcala. W teamie z Rzymu najwięcej, bo 13 "oczek", uzbierał Kubańczyk Raidel Poey.

Zmianę w trzecim secie dał Michał Kubiak, zanotował na swoim koncie 1 punkt. Niestety nie mógł pokazać więcej. ponieważ zagrał za mało.

Liderem zaplecza ekstraklasy pozostaje BCC-NEP Castellana Grotte z 58 punktami, na drugim miejscu ze stratą 10 oczek jest M. Roma Volley. Zespół Michała Kubiaka zajmuje obecnie 8. miejsce. Jest to ostatnie miejsce premiowane awansem do fazy play-off, do końca fazy zasadniczej zostało jeszcze 5 kolejek. Miejmy nadzieję, że Kubiakowi i jego kolegom uda się wygrać następne spotkania i awansować dalej.

Pallavolo Padova – M.Roma Volley 3:0
(25:19, 25:20, 25:22)

Pallavolo Padova: Garghella (libero), Tiberti (5 pkt), Cricca (4), Koshikawa (8), Polidori (3), Barcala (16), De Marchi (13), Kubiak (1), Tovo i Busi
M.Roma Volley: Cesarini (libero), Paolucci (1), Poey (13), Portuondo (12), Postiglioni (1), Mor (5), Yosifov (3), Segnalini (7) i Morelli (2)