Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Porażka All-Finu, Joanna Frąckowiak na boisku

Serie A2: Porażka All-Finu, Joanna Frąckowiak na boisku

Siatkarki All Fin Volta Mantovana podejmowały na swoim terenie zawodniczki z Carpi. Przyjezdne zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli, a na parkiecie widać było tą różnicę. Triumfowały siatkarki Liu-Jo Carpi 3:1. Na parkiecie pojawiła się Joanna Frąckowiak.

Pierwszy set nie potoczył się po myśli siatkarek All Fin. Choć usiłowały nawiązać walkę z wyżej notowanymi rywalkami  to nie potrafiły się przebić przez ich blok. Set zakończył się zwycięstwem zawodniczek z Carpi 25:21. Druga odsłona meczu wygląda podobnie, dominowało Liu Jo i wygrało 25:22. Było już 2:0 w cały spotkaniu. W następnej partii do walki poderwały się siatkarki trenera Massaciego, poprawiły te elementy, które nie funkcjonowały dobrze w poprzednich partiach, czyli przyjęcie i atak. Wyrównana walka toczyła się do stanu po 10, potem All Fin odjechał rywalkom. Bardzo dobrze spisywała się Liesbet Vindenvoghel i ona w dużym stopniu przyczyniła się do wygrania w trzecim secie 25:19. W czwartym secie zabrakło sił, lepiej zagrały przyjezdne, w efekcie czego triumfowały 25:19 i w całym meczu 3:1.

Na parkiecie pojawiła się Joanna Frąckowiak, która zdobyła 2 punkty. To pierwszy mecz Polki od dłuższego czasu. Miejmy nadzieję, że będzie częściej  pojawiała się na placu gry w następnych meczach.

All Fin zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli, jednak musi zdobyć kilka punktów, aby mieć zapewniony awans do fazy play-off. Liderem pozostaje Aprilla Volley.

ALL FIN CFL Volta – Liu-Jo Carpi 1:3
(21:25, 22:25, 25:19, 19:25)

ALL FIN CFL VOLTA: Zanin (3), Lombardo (16), Vindevoghel (15), Crepaldi (5), Bragaglia (9), Malvestito (2), Benato (libero) oraz Frąckowiak (2), Colombi (1), Migliavacca i Brusegan (8)
LIU-JO CARPI: Bacchi (21), Paris (libero), Marchioron (2), Giogoli (8), Magnani, Romanň (7), Guatelli (10), Saguatti (1), Pavlovic (17) i Esko (15)