Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zacięte spotkanie w Nysie udane dla Energetyka

I liga M: Zacięte spotkanie w Nysie udane dla Energetyka

Po zaciętym, pięciosetowy, pojedynku siatkarze Energetyka Jaworzno wygrali bardzo ważne spotkanie w Nysie 3:2. Dzięki temu dwa ważne, bo wywalczone w pojedynku z sąsiadem w tabeli, punkty przyjadą do klubu z Jaworzna.

Od początku pierwszej odsłony to gospodarze przejęli inicjatywę. Przy wyniku 8:7 jaworznianie stracili 5 punktów z rzędu i akademicy prowadzili 13:7. Przy atakach Kozłowskiego i mocnej zagrywce Antosika przyjezdnym udało się odrobić trzy "oczka". Wówczas trener Ratajczak poprosił o czas. I pomogło, bo gospodarze przerwali złą passę i wyszli na prowadzenie 16:10. Trener Janczak poprosił o czas, gdy gospodarze prowadzili już 21:14. Po przerwie pewnie atakował Piekarczyk, a skuteczną kiwką z drugiej piłki popisał się Górski i gospodarze prowadzili już 23:14. W tym secie nic zmienić się już nie mogło.

Na początku drugiego seta, po początkowo wyrównanej walce (4:4), "Energetyczni" zaczęli budować swoją przewagę. Po skutecznym bloku i asie serwisowym Antosika wyszli na czteropunktowe prowadzenie – 11:7, które długo utrzymywali, zwiększające je nawet do sześciu "oczek" – 13:19. Nie chcąc wypuścić zwycięstwa z rąk, po stracie dwóch punktów (z 17:23 zrobiło się 19:23) trener Janczak poprosił o czas. Po nim goście zdołali jeszcze skutecznie zaatakować, a po chwili zablokować Janczaka. Ostatecznie jednak Kaźmierski atakiem z środka zakończył tę odsłonę.

Trzecią partię asem serwisowym rozpoczął Górski. I tą minimalną przewagę gospodarze utrzymywali dość długo. Jaworznianie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie przy skutecznym bloku ataku Szurowskiego przy stanie po 12. Po chwili ten sam zawodnik atakował w aut i przyjezdni prowadzili 14:12. Gospodarze szybko wyrównali i kolejne akcje toczyły się punkt za punkt. Jaworznianie za sprawą asa serwisowego Kozioła wyszli na prowadzenie 20:19, jednak chwilę później Nysa zaatakowała po bloku w aut, a asem serwisowym popisał się Migdalski i gospodarze prowadzili 21:20. Janczak poprosił o czas, a po nim rywale zwiększyli swoją przewagę do dwóch "oczek". I to wystarczyło. Tę partię zakończył potrójny skuteczny blok na Janczaku.

Dwa skuteczne ataki Kozioła przyniosły przyjezdnym, na początku czwartej partii prowadzenie 9:7. Po nich o czas poprosił trener gospodarzy. Efekt? Akademicy wygrali trzy kolejne akcje i było 10:9. Od remisu po 13 zaczęło się budowanie przewagi przez Energetyka. Kolejnych pięć akcji kończyło się punktami dla  jaworzan. To wystarczyło, aby spokojnie doprowadzić tego seta do szczęśliwego końca.

W tie-breaku przyjezdni poszli za ciosem, a wygrywając 15:11 triumfowali w całym meczu 3:2.

AZS Nysa – Energetyk Jaworzno 2:3
(25:15, 21:25, 25:22, 20:25, 11:15)

AZS: Górski, Podgórski, Jarząbski, Domonik, Szczurowski, Piekarczyk, Krypel (libero)
Energetyk: Kozioł, Skrzypiński, Antosik, Kaźmierski, Janczak, Kozłowski, Rzędzicki (libero)