Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Avia po tie-breaku pokonała Ślepsk Suwałki

I liga M: Avia po tie-breaku pokonała Ślepsk Suwałki

fot. archiwum

Jeszcze przed meczem ze Ślepskiem trener Krzysztof Lemieszek mówił, że spotkanie to nie będzie spacerkiem. Miał rację. Mecz zakończył się dopiero po bardzo długim tie-breaku. Ostatecznie górą okazali się świdniczanie po mocnym ataku Dominika Wójcickiego.

Tak jak można było przypuszczać trener Lemieszek zrobił przetasowania w wyjściowym składzie Avii. Ale nie mógł postąpić inaczej, skoro w środę z Energetykiem Jaworzno jego zawodnicy zagrali najgorszy mecz w sezonie (1:3). Na przyjęciu Wojciecha Pawłowskiego zastąpił Marcin Jarosz, a na środku za Adama Michalskiego zagrał Michał Jaskulski.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem, od przewagi gospodarzy 12:9, która następnie wynosiła 16:12. Świdniczanie grali bardzo skutecznie środkiem, nie ustrzegli się jednak błędów w polu zagrywki. W pierwszym secie to jednak nie rzutowało na wynik, po jednostronnym widowisku Avia wygrała do 18.

Druga odsłona miała niemal identyczny przebieg, z tą różnicą, że to goście prowadzili od początku do końca. Bardzo dobrze spisywał się Bartosz Krzysiek, atakujący gości, który wykorzystywał swój zasięg i rzadko natrafiał na blok miejscowych. Przyjezdni wygrali seta do 21.

Trzeci set był bardziej zacięty. Avia prowadziła już 16:13, ale szybko roztrwoniła przewagę. Ze środka kolejno pomylili się Marcin Malicki i Michał Jaskulski i zrobiło się 16:16. Później to goście nawet przez chwilę wygrywali, ale w porę zaczął na swoim poziomie grać Wójcicki, który najpierw skutecznie zaatakował, a następnie posłał asową zagrywkę. Wynik na 25:22 ustalił Jarosz, który skutecznie obił podwójny blok przyjezdnych.

Na dobre emocje zaczęły się w czwartej odsłonie. Zawodnicy Ślepska szybko objęli prowadzenie 4:0, a następnie 7:2 i kontrolowali grę na parkiecie, aż do stanu 16:20. Wówczas otrząsnęli się gospodarze. Wójcicki obił potrójny blok, a w ataku pomylił się Krzysiek. Jednak ponownie słabo wychodziła miejscowym zagrywka. Kolejno serwisy zepsuli Wójcicki i Guz, a przy stanie 24:25 słabo przyjął Mariusz Kowalski. Goście wygrali 26:24.

Ślepsk równie dobrze zaprezentował się w tie-breaku, w którym prowadził już 12:9, wówczas o przerwę poprosił trener Lemieszek, a Guz poderwał swoich kolegów do walki. Po emocjonującej grze, wygrali świdniczanie 25:23.

Ekipie Ślepska na pocieszenie został jedne punkt i pochwały za ambicję, wolę walki i współudział w stworzeniu świetnego widowiska. – Wszystkie pochwały zamieniłbym na jeszcze jeden punkt – mówił po meczu Adam Aleksandrowicz, trener Ślepska. – Jadąc do Świdnika liczyliśmy nie tylko na dobrą grę, ale i jakąś zdobycz punktową. Mamy to i wracamy z niedosytem. Była szansa, olbrzymia by ten mecz wygrać. I znowu w końcówce moim chłopakom zadrżała ręka. To jedno drżenie ręki zadecydowało o naszej przegranej. Inna sprawa, że nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na zatrzymanie Dominika Wójcickiego. Facet miał dziś "dzień konia", zagrał mecz życia, wykorzystał wszystko co miał od wykorzystania zarówno w ataku, jak i na zagrywce. Sędziowanie? Parę błędów arbitrzy popełnili, ale moim zdaniem nie miały one wpływu na końcowy wynik, nie wypaczyły go. Jeśli chodzi o odebrany nam punkt po żółtej kartce, to cóż – zawodnik zaklął, a tego robić nie wolno. Wiem, wiem… emocje i tak dalej, ale sędziowie mają obowiązek w takich sytuacjach karać kartką i to zrobili. I nie zmieni tego fakt iż przekleństwo nie było adresowanie do sędziów. Stało się i nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Wracamy do domu i zaczynamy przygotowania do meczu z Nysą. Meczu, który musimy wygrać . I to za trzy punkty.

 Avia Świdnik – Ślepsk Suwałki 3:2
(25:19, 21:25, 25:22, 24:26, 25:23)

Składy zespołów:
Avia: Makowski, Guz, Pawłowski, Malicki, Michalski, Wójcicki, Kowalski (libero) oraz Michalski, Dziewit, Kurek i Pawłowski
Ślepsk: Malczewski, Szlejter, Rakickas, Skrzypkowski, Rudzewicz, Krzysiek, Łyczko (libero) oraz Augustynowicz, Iwanowicz i Gołębski

 

Zobacz także:

Wyniki 23. kolejki I ligi mężczyzn

źródło: aspsaviaswidnik.pl, slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved