Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Stańczak: Liczymy też na trochę szczęścia

Adrian Stańczak: Liczymy też na trochę szczęścia

fot. archiwum

Po wygranej z Neckermann AZS-em Politechniką Warszawską, Jadar Radom ma jeszcze szanse na opuszczenie strefy barażowej: - Liczymy na to, że nam się uda - nie ukrywał Adrian Stańczak, libero zespołu, w rozmowie dla serwisu RadomSport.pl.

O meczu minionej kolejki w wykonaniu Jadaru można mówić chyba w samych pozytywach…

Adrian Stańczak: Tak, jak najbardziej. Zaczęło się od meczu w poprzedni weekend, w którym Wieluń wygrał z Politechniką. Wspaniale się dla nas ułożył, bo wygrana 3:2 Pamapolu zrównała naszych sąsiadów z tabeli punktowo. Wszystko było w naszych rękach i po piątkowym zwycięstwie za trzy oczka mamy szansę na opuszczenie strefy barażowej.

Za tydzień spotkanie z kolejnym sąsiadem z tabeli, Pamapolem Wieluń. Po zwycięstwie z Politechniką nastroje będą jeszcze lepsze?Na pewno nastroje byłyby gorsze, gdybyśmy przegrali z Politechniką. Na szczęście dodajemy na swoje konto trzy bardzo ważne punkty, pokazaliśmy, że umiemy walczyć i oby tak dalej. Szkoda, że tak późno, bo była duża szansa na zwycięstwo z Delectą Bydgoszcz. Ale teraz mamy przed sobą pojedynek z Wieluniem i liczymy na to, że nam się uda. Trzeba też liczyć trochę na szczęście – zespół z Warszawy czeka już tylko na rywali z góry tabeli, ale jak wiadomo, ta drużyna umie powalczyć i może urwać jeszcze jakieś punkty. Mogłoby to nam zamknąć drogę do ósmego miejsca. Najważniejsze jest jednak nasze zwycięstwo.

Kończy się już faza zasadnicza i zbliża się sezon reprezentacyjny. W ubiegłym roku dostałeś powołanie do kadry B. Jak na dzisiaj oceniasz swoją formę?

Pytanie o formę powinno się kierować nie do mnie, a do trenerów. Ja zawsze staram się pokazać z jak najlepszej strony, a poza meczem starannie szlifować swoją formę. A z kolejnego powołania bardzo bym się cieszył, gra i treningi z najlepszymi zawodnikami bardzo sprzyjają rozwojowi młodych zawodników.

Rozmawiała Karolina Niczyj

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved