Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Zwycięstwo Mega-Gim Zawidz w turnieju o puchar wójta

Zwycięstwo Mega-Gim Zawidz w turnieju o puchar wójta

fot. archiwum

Podczas rozegranego w niedzielę w Zawidzu (powiat sierpecki) turnieju siatkówki mężczyzn gospodarze okazali się mało gościnni zajmując dwa czołowe miejsca. Trzecie przypadło zespołowi z Lelic (gmina Gozdowo).

W zawodach o puchar wójta zagrało sześć ekip. Dwie drużyny gospodarzy zostały rozstawione, do nich dolosowano pozostałe. Dwie najlepsze z każdej grupy wchodziły do półfinału, gdzie grano „na krzyż".

W grupie pierwszej walczyły Mega- Gim Zawidz, Lelice i Błękitni Skępe. W pierwszym meczu po niesamowitej końcówce Lelice wygrały z gospodarzami, żywiołowo prowadzonymi przez wójta Wojciecha Gajewskiego 25:23. W drugiej partii od stanu po 18 na placu dominował już tylko Mega-Gim, wygrał do 19. W tie-breaku było po 9, ale w końcówce fatalny odbiór zagrywki Lelic i dobre ataki Rafała Sadeckiego sprawiły, że gospodarze wygrali 15:12 i mecz 2:1.

Lelice awansowały jednak do półfinału po pewnym zwycięstwie z Błękitnymi Skępe 2:0. Także Mega-Gim pokonał ekipę ze Skępego 2:0.W drugiej grupie świetnie poczynał sobie Urząd Gminy Zawidz. Wygrał bez straty seta z Beer Team Sierpc i trzecioligową Omegą Rybno (powiat działdowski). Trzeba jednak zaznaczyć, że goście z Rybna przyjechali w bardzo młodym składzie. Nikt się jednak nie spodziewał, że po wygraniu pierwszego seta 25:13 z sierpczanami przegrają mecz! A tak się stało, niezwykle waleczna ekipa z Sierpca, gdzie w ataku wyróżniali się Bartek Rożniak i Jacek Kierzkowski wygrała 2:1 i awansowała do półfinału.

W pierwszym półfinale Mega-Gim bez problemu uporał się 2:0 z Sierpcem. Spore emocje były w pierwszym secie spotkania Lelice – UG Zawidz. Gospodarze, niesieni dopingiem, wygrywali już 3-4 punktami, ale w końcówce Lelice kilka razy zablokowały rywali i skontrowały. Zrobiło się 22:21, ale końcówka należała do miejscowych, którzy dzięki lepszemu odbiorowi zagrywki wygrali 25:23. W drugim secie przy stanie 19:17 dla Zawidza jeden z zawodników ekipy Lelic skręcił nogę, co zupełnie rozkojarzyło ten zespół. Zawidz wygrał seta do 21 i mecz 2:0.

Spotkanie o trzecie miejsce wyglądało, jakby siatkarze grali za kare, a nie dla przyjemności. Wynikało to głównie z dużego zmęczenia, wszak w nogach i rekach były już po trzy wyczerpujące mecze. Lelice wygrały pierwszego seta do 19, by ulec w drugim do 20. W tie-breaku Sierpc prowadził już 7:3 i pachniało niespodzianką. Dopiero wtedy siatkarze z Lelic skoncentrowali się, zaczęli lepiej przyjmować zagrywkę i blokować rywali. Skutecznie zbijał Michał Palmowski. Efekt? Wygrali 15:11 i mogli się cieszyć z trzeciej lokaty.

W finale dwie miejscowe ekipy pokazały niezłą siatkówkę, walka była niezwykle zacięta, wszak chodzi nie tylko o puchar, ale i prestiż, kto rządzi w gminie. Pierwszego seta wygrał UG, ale drugiego Mega-Gim. Gdy w tie-breaku było już 8:2 dla UG wydawało się, że jest po meczu. Ale wystarczyło kilka bloków i kontr Mega-Gim, by zrobiło się po 13! W końcówce po kilku kontrowersyjnych decyzjach sędziego (nawiasem mówiąc – najsłabszego aktora tego widowiska) Mega Gim wygrał 17:15 , mecz 2:1 i cały turniej.

Dodajmy, że kibice siatkówki z Zawidza i okolicy oraz zaproszone zespoły bardzo chętnie i licznie zawitali do hali, gdyż tak duży turniej amatorski rozegrano w tej miejscowości po raz pierwszy chyba od 5-6 lat. Miejmy nadzieję, że tego typu zawody będą w Zawidzu organizowane znacznie częściej…

Składy:

Mega-Gim Zawidz: Rafał Sadecki, Dominik Chojnacki, Jarosław Sadecki, Łukasz Bieńkowski, Marek Kaczorowski, Kamil Kacprzak, Arek Nowakowski

Urząd Gminy Zawidz: Łukasz Wróblewski (kapitan), Marcin Reszczyński, Piotr Kaczorowski, Patryk Perzyński, Kamil Olszewski, Marcin Chałas

Lelice: Kamil Witkowski, Robert Szczepański, Mariusz Sobczak, Mateusz Karolkowski, Łukasz Jeżewski, Robert Myzia, Dominik Gradomski, Mateusz Jankowski, Łukasz Szypryt, Michał Palmowski.

źródło: Express Płocki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved