Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superliga: Łatwe zwycięstwo „Lwów” z Biełgorodu

Superliga: Łatwe zwycięstwo „Lwów” z Biełgorodu

W 19. kolejce rosyjskiej Superligi bez niespodzianki w Biełgorodzie. Zespół Łukasza Kadziewicza po "godzinie z prysznicem" pokonał, okupujący ostatnie miejsce w tabeli, Tiumeń. W żadnym z trzech setów rywale nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych siatkarzy Lokomotiwu.

Gospodarze przystąpili do spotkania z kandydatem do spadku w mocno rezerwowym składzie. Trener zaserwował przerwę m.in. Kournetasowi, Dineykinowi i Ilinychowi. Również polski środkowy miał okazję, by odpocząć, gdy w drugim secie zastąpił go Syczew. Mimo to zawodnicy Lokomotiwu od początku narzucili rywalom swoje zasady gry. Trudna zagrywka Kadziewicza i jego kolegów utrudniała przyjezdnym skonstruowanie skutecznej akcji i już na przerwie technicznej drużyna z Biełgorodu prowadziła 8:3. Kilkupunktową przewagę miejscowi utrzymywali przez całą partię, a końcówka należała do Muserskiego, który punktował raz za razem i postawił w tym secie „kropkę nad i" (25:20).

Dwie kolejne odsłony były wyrównane jedynie do stanu 5:5. Biełgorodzkie „Lwy" nie zwalniały ręki na zagrywce, przez co gra gości była bardzo szarpana. Słaba gra zawodników Tiumenu w przyjęciu pozwalała też miejscowym aktywnie pracować na siatce i zdobywać punkty blokiem. W tym elemencie byli zdecydowanie lepsi od przeciwnika i ustawili o sześć skutecznych bloków więcej (11:5). Goście popełniali coraz więcej błędów własnych, a gospodarze nie zwalniali tempa. Ostatecznie Lokomotiw wygrał dwukrotnie 25:17, a zwycięstwo w całym spotkaniu 3:0 było bardzo przekonującym rewanżem na Tiumenie za porażkę w pierwszej rundzie

Łukasz Kadziewicz rozegrał dziś niecałe dwie partie. Zdążył w tym czasie trzykrotnie zaatakować, przy czym cieszyć może wysoka skuteczność w tym elemencie (100%). Dobrze spisywał się tez w polu zagrywki, po jego serwach przeciwnicy mieli problemy z rozegraniem swoich akcji.

Zwycięstwo nad Tiumenem pozwoliło biełgorodczanom utrzymać drugą pozycję w tabeli. Czołówka jest jednak bardzo ścisła i wyrównana, zatem ważny będzie każdy punkt i set tym bardziej, że do końca rundy zasadniczej Superligi pozostały tylko trzy spotkania. Za tydzień Lokomotiw wybiera się na daleką Syberię, gdzie podejmowany będzie przez Gazprom Surgut.

Lokomotiv Biełgorod – Tiumeń 3:0
(25:20, 25:17, 25:17)

Lokomotiw Biełgorod: Htey (10), Kadziewicz (3), Biriukow (11), Muserskij (14), Fomienko (7), Bagriej (4), Stepanian (libero) oraz Syczew (8)
Tiumen: Titarenko, Kilczenko (3), Kiktiew (8), Szulga (4), Samsonow (7), Dubrowin (7), Putincew (libero) oraz Pawłow, Bojarczuk (1), Adrianow