Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Mielczanki powalczą o play-off

PlusLiga Kobiet: Mielczanki powalczą o play-off

fot. archiwum

Już jutro w Mielcu zmierzą się drużyny Stali Mielec oraz Organiki Budowlanych Łódź. Będzie to bardzo ważne spotkanie szczególnie dla miejscowych siatkarek, które chcąc zagrać w fazie play-off muszą wygrać  i to najlepiej za trzy punkty.

Stalówki obecnie zajmują 9 lokatę w tabeli i bardzo potrzebują punktów. Pierwszy mecz tych drużyn w tym sezonie zakończył się niespodziewanym zwycięstwem Stali Mielec. Z tego też powodu zawodniczki Budowlanych Łódź będą chciały się zrewanżować, co na pewno da im dodatkową motywację.

Za drużyną z Mielca niewątpliwie przemawia rola gospodarza i możliwość grania przed własną publicznością, która niewątpliwie będzie ich siódmą zawodniczką. Największymi gwiazdami gospodyń są: młoda rozgrywająca Dorota Wilk, która w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze na swojej pozycji oraz kapitan zespołu Dorota Ściurka, potrafiąca wziąć na swoje barki ciężar gry. Mocnymi punktami mielczanek są także: środkowa bloku Sylwia Wojcieska czy też atakująca Magdalena Piątek. W siatkówkę nie grają jednak pojedyncze zawodniczki, tylko cała drużyna. Jeżeli stalówki będą umiały stworzyć kolektyw i odrzucą przyjezdne od siatki to będą mogły się cieszyć ze zwycięstwa i przybliżą się do gry w play-offach, co da im spokojne utrzymanie w PlusLidze Kobiet.

Budowlane mogą oprócz posiadania mocnej szóstki mogą także pochwalić się bardzo mocnymi zmienniczkami. Nie każdy klub może mieć na ławce takie nazwiska jak: Małgorzata Niemczyk, Dominika Koczorowska czy też Michaela Teixera. Za atak w drużynie z Łodzi odpowiada była zawodniczka Stali Mielec Katarzyna Zaroślińska, która swoją grą wykazuje duże aspirację do gry w kadrze narodowej. Bardzo dobrze spisują się środkowe: Julia Shelukhina i Luana De Paula oraz przyjmujące Karolina Kosek i Katarzyna Bryda. Świetne opinie w tym sezonie zbiera libero Organiki Budowlanych Łódź, Katarzyna Ciesielska. Kluczem do zwycięstwa w tym meczu będzie na pewno dobra zagrywka i to, która drużyna szybciej opanuje nerwy. Łodzianki przecież cały czas walczą o trzecią lokatę przed play-off.Jutro w hali przy ulicy Solskiego w Mielcu emocję na pewno sięgną zenitu i kibice będą mogli oglądać świetne sportowe widowisko. Dodatkową mobilizacją dla obu drużyn będzie zapewne obecność kamer, które swą pracę rozpoczną o godzinie 14.45.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved