Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Śliwa: Nie damy już takiej plamy

Magdalena Śliwa: Nie damy już takiej plamy

Tydzień temu MKS Dąbrowa Górnicza przegrał z PTPS Piła 1:3, pozwalając pilankom w pierwszym secie na prowadzenie 12:0. Przed dzisiejszym meczem z Centrostalem Bydgoszcz, Magdalena Śliwa obiecuje, że ona i jej koleżanki nie dadzą już takiej plamy.

Czy teraz po tej porażce w Pile odgrywa pani w drużynie jakąś szczególną rolę budowaniu atmosfery przed kolejnym meczem?

Magdalena Śliwa:Myślę, że do nas wszystkich dotarło, jak brzydko i źle zagrałyśmy w Pile i jest nam na pewno wstyd za ten mecz i bierzemy się wszystkie do roboty, bo musimy się nawzajem zmobilizować. Jesteśmy już w troszeczkę lepszych humorach, niż to było na początku tygodnia, także myślę, że już nie damy takiej plamy w żadnym spotkaniu w naszej lidze.

Czy w swojej karierze miała pani kiedykolwiek sytuację, że przegrywała pani 0:12 w secie?

Tak, pamiętam mecz na szczycie, jak grałam w Chemiku Police, tylko w starym systemie punktowym. Pojechałyśmy do Bielska, przegrałyśmy 0:15 pierwszego seta, drugiego wygrałyśmy 15:1, później już nie pamiętam jaki wynik był w następnych partiach, ale sam fakt, że takie mecze i sety się zdarzają nawet najlepszym, bo jak przypomnę był to mecz praktycznie między dwoma najlepszymi zespołami w lidze, to tak nie powinno być. Jednak się zdarzyło, bo to jest sport i są różne chwile słabości, z których należy się podnosić.

Czy to nie było też tak, że nie doceniłyście do końca zespołu z Piły, który miał słaby początek, ale patrząc na papierze ma bardzo dobry skład ?

My absolutnie nikogo nie lekceważymy przed żadnym spotkaniem, bo każdy zespół ma swoją moc, swoją siłę i wiadomo, że każdy walczy o punkty. Dla nas ten mecz też był bardzo ważny i bardzo żałujemy tego, że nie zdobyłyśmy trzech punktów, żeby się umocnić na trzecim miejscu. W dalszym ciągu dwa następne spotkania musimy zagrać tak, żeby pokazać swoją klasę i być na tym pewnym trzecim miejscu bez przeliczania małych punktów. Myślę, że dziewczyny są już tak zmobilizowane na te spotkania, że damy z siebie wszystko, żeby przede wszystkim w ładnym stylu je wygrać.

Powoli kończy się już runda zasadnicza. Jak do tej pory współpracuje się pani z Martą Haładyn?

Bardzo dobrze, myślę, że w tym roku naprawdę mamy generalnie bardzo fajny skład, mamy naprawdę fajną atmosferę, a Marta jest naprawdę bardzo chłonną wiedzy zawodniczką, także to sama przyjemność pracować z nią.

Wasze relacje są bardziej koleżeńskie czy bardziej uczeń – mistrz?

Koleżeńskie, ale Marta też słucha podpowiedzi, wiadomo, że do trenera należy to, żeby Martę wyszkolić i pomóc jej jak najszybciej grać na bardzo wysokim poziomie, natomiast mnie też cieszy, że mogę przekazać jej swoje doświadczenie, może nie zawsze słownie, ale przykładem. Myślę, że ta współpraca układa się bardzo dobrze.

źródło: inf. własna, mksdabrowa.tv