Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Fart wraca z Gdańska bez zdobyczy

I liga M: Fart wraca z Gdańska bez zdobyczy

Bez punktów do Kielc z dalekiego Gdańska wracają siatkarze Farta Kielce. Na boisku lidera „Farciarze" zaprezentowali się jednak całkiem korzystnie. Przegrali 1:3, ale równie dobrze ten mecz mógł zakończyć się zwycięstwem drużyny Dariusza Daszkiewicza.

Pierwszy set należał do Trefla. Ale gdańszczanie wcale nie byli zespołem dużo lepszym. Kielczanie nie pozwalali gospodarzom odskoczyć punktowo, cały czas wynik oscylował w okolicy remisu. W pewnej chwili kieleccy siatkarze wyszli nawet na prowadzenie 17:16 i przez kilka minut nie chcieli go oddać. Dopiero w samej końcówce Trefl doprowadził do wyniku 22:21. Chwilę później Daniel Wilk pewnie wykorzystał piłkę setową. I było 1:0 dla siatkarzy Jerzego Strumiłło.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli kielczanie, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Ale Trefl nie odpuszczał – błyskawicznie doprowadził do wyrównania, a po chwili było już 9:7 dla gospodarzy. Wtedy czas wziął Daszkiewicz, ale przerwa w grze od razu jego zawodnikom nie pomogła. Z czasem jednak Farciarze grali coraz lepiej, zdobywali więcej punktów i po chwili było 15:15. Potem obie drużyny grały punkt za punkt. Finisz należał już jednak do przyjezdnych. Fart wygrał tę partię 25:22.

Zdecydowanie najwięcej emocji przyniosła trzecia kwarta. Choć dopiero w końcówce, bo długo gra była dość jednostronna. Lepiej radzili sobie gdańszczanie, którzy utrzymywali spokojną przewagę – w pewnej chwili było to aż siedem punktów! Kielczanie potrafili się jednak zmobilizować. Gracze Daszkiewicza stopniowo niwelowali stratę, aż doprowadzili do remisu 23:23! Potem znów punkt zdobył Trefl, ale zaraz napotkał na ripostę Farta. Niestety jednak ostateczny cios należał do gospodarzy, którzy wygrali 26:24.

Ta porażka wyraźnie podłamała kielczan, o czym świadczył początek czwartego seta – Trefl prowadził 4:0. Później goście się przebudzili, ale nie potrafili już odrobić tej straty. Gdańszczanie spokojnie utrzymywali przewagę i bez nerwów dążyli do zwycięstwa. To po kilku minutach im się udało. Ostatniego seta siatkarze Trefla wygrali do 17.

*Autorem relacji jest Tomasz Porębski (CKsport.pl)

Trefl Gdańsk – Fart Kielce 3:1
(25:23, 22:25, 26:24, 25:17)