Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MPJ: W Radomiu walczą o półfinał

MPJ: W Radomiu walczą o półfinał

fot. archiwum

Kibice siatkówki w Radomiu nie mogą narzekać w ten weekend na brak atrakcji. Oprócz meczu Jadaru z Politechniką zostanie również rozegrany ćwierćfinałowy turniej MP Juniorów. Poza RCS-em wystąpią jeszcze Skra Bełchatów, Avia Świdnik oraz Kęczanin Kęty.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że będzie to wspaniałe widowisko. W szeregach drużyn nie brak reprezentantów Polski. Na ubiegłoroczne Mistrzostwa Świata powołanie otrzymali: Miłosz Hebda (Skra Bełchatów), Wojciech Ferens (RCS Czarni Radom. W szerokiej kadrze znalazł się również Kacper Gonciarz (RCS).

Nie wiadomo jeszcze, czy wszyscy zawodnicy radomskiej drużyny wystąpią w turnieju, ponieważ niektórzy borykają się z problemami zdrowotnymi. Trener Andrzej Sitkowski nie chciał jednak zdradzić, o kim mowa. – Nie będę ułatwiał przeciwnikom zadania – wyznaje tajemniczo.

Cała drużyna przygotowywała się ciężko, dlatego opiekun wierzy w sukces swoich podopiecznych. – Mamy nadzieję, że nie wypadniemy gorzej niż Jadar w starciu z Politechniką – mówi trener Sitkowski. Mistrzowie Mazowsza należą do faworytów, czego nie kryje szkoleniowiec radomian: – Chcemy awansować do półfinałów, a najlepiej byłoby wygrać ćwierćfinał.W przypadku zrealizowania tego założenia, RCS miałby teoretycznie łatwiejszą drogę do finałów, ponieważ walczyłby z drużynami z drugich miejsc. Aby ułatwić siatkarzom Czarnych grę, niezbędny będzie doping, o co apeluje Andrzej Sitkowski. – Wierzymy, że kibice będą z nami, że będą nas wspierać i dzięki temu uda się nam udźwignąć ciężar – zapowiada.

Gospodarz imprezy ma spore szanse, by wygrać, bo, jak zdradził trener, w zespole panuje bardzo przyjazna atmosfera, zawodnicy są dobrze przygotowani. Jednak wszystko zweryfikuje boisko. – W siatkówce, zwłaszcza młodzieżowej, na sukces składa się wiele czynników – przyznaje szkoleniowiec kadetów.

Zapytany o odczucia po uzyskaniu tytułu Trenera Roku, odpowiedział skromnie: – To bardzo miłe akcenty w pracy trenerskiej, bo często nasza praca jest niewdzięczna. W Radomiu jest wielu trenerów uznanych, utytułowanych, więc na pewno to wyróżnienie – zakończył.

Harmonogram spotkań:

piątek (Hala V LO Traugutta)

17:00 Czarni Radom – Kęczanin Kęty
19:00 Skra Bełchatów – Avia Świdnik

sobota (Hala MOSiR)

16:00 Kęczanin Kęty – Avia Świdnik
18:00 Czarni Radom – Skra Bełchatów

niedziela (Hala MOSiR)

10:00 Skra Bełchatów – Kęczanin Kęty
12:00 Czarni Radom – Avia Świdnik

Autorką tekstu jest Agata Kołacz

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved