Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Matej Kazijski: W rewanżu w Rzeszowie czeka nas ciężka przeprawa

Matej Kazijski: W rewanżu w Rzeszowie czeka nas ciężka przeprawa

W pierwszym spotkaniu drugiej fazy play-off Ligi Mistrzów Asseco Resovia Rzeszów przegrała na wyjeździe z Trentino BetClic 0:3. Matej Kazijki przestrzega jednak, aby nie nazywać jeszcze jego zespołu pewnym uczestnikiem Final Four w Łodzi.

W pierwszym meczu II fazy play-off LM pomiędzy Trentino BetClic a Asseco Resovią Rzeszów siatkarze z Włoch zapewnili sobie sporą zaliczkę przed rewanżem, wygrywając 0:3. Podopieczni trenera Ljubo Travicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony tylko w pierwszym secie, w którym doprowadzili do gry na przewagi. W trudnej sytuacji więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy po ataku Riada wygrali 27:25. W kolejnych dwóch partiach przewaga Trentino była o wiele bardziej wyraźna. W połowie każdej z nich mieli już bezpieczną pięcio, sześciopunktową przewagę. Ostatecznie wygrali w tych setach do 18 i 17.

Jednym z wyróżniających się zawodników w ekipie z Trento był Matej Kazijski, zdobywca 11 punktów. Kapitan Trentino BetClic nie chce jeszcze zbierać gratulacji, zaznaczając, że do awansu jego zespół musi wygrać w rewanżu jednego seta. – W rewanżu w Rzeszowie czeka nas ciężka przeprawa, ale do awansu potrzebujemy już tylko jednego seta. Reszowianie muszą wygrać trzy partie i „złotego seta". Nie chciałbym się znaleźć w ich skórze – przyznał Bułgar.

Trentino BetClic ma już na swoim koncie w tym sezonie Klubowe mistrzostwo świata i Puchar Włoch. Teraz zespół dąży do mistrzostwa kraju oraz sukcesu w Lidze Mistrzów. Matej Kazijski nie chciał jednak jednoznacznie ocenić czy jego zespół zdobędzie pozostałe dwa trofea. – W Lidze Mistrzów pierwsze mecze play-off gramy u siebie. W lidze włoskiej też nie będzie przewagi własnego boiska, bo finał w tym roku odbędzie się nietypowo w Bolonii i zdecyduje tylko jeden mecz. Ale chcemy zgarnąć całą pulę.

źródło: inf. własna, sports.pl