Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Świetna Skowrońska, zwycięstwo Pesaro

LM: Świetna Skowrońska, zwycięstwo Pesaro

fot. archiwum

Pierwszy pojedynek o awans do Final Four Ligi Mistrzyń pomiędzy zespołami z Bergamo i Pesaro nie zawiódł. W pełnym dramaturgii spotkaniu, które stało na bardzo wysokim poziomie lepsza okazała się Katarzyna Skowrońska-Dolata i jej koleżanki.

Po ponad dwugodzinnej walce siatkarki Scavolini Pesaro mogły podnieść ręce do góry w geście tryumfu. Spotkanie było bardzo zacięte, pełne niespodziewanych zwrotów i stojące na bardzo wysokim poziomie.

Pierwszą partię dosyć pewnie wygrały podopieczne Lorenzo Micelliego, ale w drugiej mimo prowadzenie 21:16 musiały uznać wyższość ekipy z Pesaro 25:27. Kolejna odsłona toczyła się z lekką przewagą zawodniczek Scavolini, a zakończyła się zwycięstwem gospodyń, które okazały się bardziej skuteczne w samej końcówce. W pierwszej połowie tego spotkania z bardzo dobrej strony pokazała się Francesca Piccinini, która była motorem napędowym zespołu z Bergamo. Jednak zarówno ona, jak i Serena Ortolani, od czwartej partii nie były już tak skuteczne i uwidoczniła się wyraźna przewaga Skowrońskiej i spółki.

"Skowronek" oraz Carolina Costagrande wprost szalały w ataku, zdobywając wspólnie aż 51 punktów dla swojej drużyny. Nasza reprezentantka zdobyła 24 "oczka", zaś jej koleżanka 27. Katarzyna Skowrońska wykonała jednak tylko 43 próby ataku, co daje skuteczność 49%. Costagrande atakowała 64 razy (39% skuteczności). Wobec nieco słabszej postawy rywalek, czwarta i piąta partii padła łupem przyjezdnych i to Scavolini Pesaro wygrało pierwsze spotkanie o awans do Final Four Ligi Mistrzyń.Bitwa wygrana, wojna nie. Jest jeszcze rewanż na parkiecie w Pesaro i pamiętając ubiegłoroczne emocje w rywalizacji tych dwóch ekip, czeka nas jeszcze sporo emocji, zanim poznamy zespół, który wyjedzie do Cannes na turniej finałowy.

Volley Bergamo – Scavolini Pesaro 2:3
(25:20, 25:27, 26:24, 18:25, 12:15)

Składy zespołów:

Volley Bergamo: Ortolani (13), First (9), Piccinini (24), Arrighetti (11), Lo Bianco (1), Del Core (18), Merlo (libero), oraz Fanzini, Bosetti (7) i Serena
Scavolini Pesaro: Usic Jogunica (12), Garzaro (7), Skowrońska (24), Ferretti (3), Costagrande (27), Guiggi (6), Wijnhoven (libero) oraz Mari, Saccomani, Marinkovic (9) i Boscoscuro

Zobacz także:

Wyniki II fazy play-off Ligi Mistrzyń

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved