Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zdrowie Safronowej w cieniu klubowych przepychanek

Zdrowie Safronowej w cieniu klubowych przepychanek

fot. archiwum

Natalia Safronowa, wybitna rosyjska siatkarka, jest- jak mówią lekarze- w stanie krytycznym. Istnieje możliwość operacji, ale jej koszty stanowią spory problem. Uważana za jedną z najbogatszych na świecie rosyjska federacja siatkówki szuka pieniędzy.

Trzydziestojednoletnia Natalia Safronowa straciła przytomność podczas treningu, 3 grudnia ubiegłego roku. Ostatnim meczem, jaki rozegrała, było spotkanie Ligi Mistrzów w Bielsku- Białej pomiędzy Aluprofem i Dynamem Moskwa. Od trzech miesięcy stan mistrzyni świata jest krytyczny, jednak nadzieję w rodzinie siatkarki odrodziła perspektywa operacji. Za namową lekarzy zgodzono się na przeniesienie Safronowej do kliniki w Niemczech, gdzie operacja ta miałaby się odbyć.

Nie odbędzie się jednak, dopóki nie znajdą się potrzebne pieniądze. Wydawać by się mogło, że w rosyjskiej federacji ich nie brakuje, w końcu nie bezpodstawnie uznawana jest za najbogatszą w Europie. A jednak, władze „szukają środków", co jedynie podnosi koszty pobytu siatkarki w klinice, a przede wszystkim zagraża życiu zawodniczki.

Za operację ratującą życie mógłby zapłacić także któryś z rosyjskich klubów, ale tu pojawia się jeszcze większy problem. Bowiem Zariecze Odincowo, z którym Natalia Safronowa zerwała kontrakt, mianem pomocy określa już fakt umorzenia przez nich sprawy samowolnego zerwania kontraktu przez siatkarkę. Natomiast działacze Dynama Moskwa, którego barw ostatnio broniła zawodniczka, zapłacili za dotychczasowe leczenie oraz transport do kliniki w Kolonii, jednak operacji finansować nie będą, bo, jak sami przyznają, to ogromne koszty.Medialna wojna pomiędzy klubami jednej ligi w dzisiejszych czasach już chyba nikogo nie dziwi. W tym jednak konkretnym przypadku wydaje się mocno nie na miejscu- nie chodzi przecież o wynik meczu, czy klubową politykę, ale o życie kobiety, która w znaczny sposób przyczyniła się do sukcesu rosyjskiej siatkówki. Pozostaje mieć nadzieję, że rosyjska federacja w końcu znajdzie środki.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved