Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zawodnicy Trefla Gdańsk nie mają czasu na treningi

Zawodnicy Trefla Gdańsk nie mają czasu na treningi

fot. archiwum

Trefl Gdańsk odniósł kolejne zwycięstwo w rozgrywkach pierwszej ligi mężczyzn. Podopieczni Jerzego Strumiło pokonali Morze Bałtyk Szczecin 3:1 i są o krok od zapewnienia sobie pierwszego miejsca w tabeli przed rundą play-off.

Przed meczem wydawało się, że jesteście zdecydowanym faworytem spotkania w Szczecinie, a jednak gospodarze postawili wam dosyć wysoko poprzeczkę…

Michał Chaberek: U patrywałbym kłopotów w naszej słabej grze. Morze zaprezentowało się dobrze, zwłaszcza w porównaniu do pojedynku, który odbył się w pierwszej rundzie. Dzisiaj przeciwnik postawił nam wyżej poprzeczkę. Brakowało nam troszkę kondycji, ponieważ ostatnio gramy bardzo dużo spotkań. W związku z tym, że Morze dość dobrze grało, a my słabiej, to mecz wyglądał na bardziej wyrównany.

Po pierwszym bardzo łatwo wygranym secie zabrakło wam koncentracji?Tak. Myślę, że wynikało to z tego, że ostatnio nie mamy czasu na treningi, więcej czasu spędzamy w autobusie i na wyjazdach. Proste zagrania nam wychodzą, ale gdy próbujemy zagrać bardziej kombinacyjnie, to gdzieś się to wszystko rozmywa. Drugiego seta przegraliśmy przez wiele błędów na zagrywce, a Morze się nie poddało. Widać, że chłopaki walczyli do końca i chwała im za to.

Trzy punkty wywiezione ze Szczecina sprawiają, że jesteście już niemal pewni pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej, a to postawi was w korzystnej sytuacji przed play-offami.

– Tak, mamy niemal pewne pierwsze miejsce, ale czekają nas jeszcze trzy ciężkie mecze. Zagramy z drużynami z drugiego i trzeciego miejsca oraz z zespołem z Międzyrzecza, który też potrafi sprawić niespodziankę. Z tego, co się orientuję, to musimy zdobyć w tych spotkaniach cztery punkty, żeby mieć zapewnioną pierwszą pozycję i to będzie nasz cel. Mimo, że zdajemy sobie sprawę z tego, że obecnie nie jesteśmy w najwyższej formie, to chcemy przystąpić do play-offów z pierwszego miejsca. Do decydujących meczów przygotujemy się bardzo dobrze, bo od ostatniego ligowego pojedynku będziemy mieli trzy tygodnie, aby przygotować się do play offów.

Ale mecze z Fartem i Jokerem, będziecie mogli potraktować jako bardzo solidne przetarcie przed rundą play off?

Wszystko zależy od meczu z drużyną z Kielc. Jeśli wygramy go za trzy punkty, to już nic złego nam się stać nie może, chyba, że byłby to jakiś maksymalny kataklizm, ale wątpię, aby tak było. Spotkanie z Fartem zadecyduje o tym, czy do końca będziemy walczyć o pierwsze miejsce, czy po meczu z zespołem z Kielc będziemy już mogli spokojnie przygotowywać się do fazy play-off.

*rozmawiał Radosław Nowicki (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved