Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Novica Bjelica: Różnica między nami a rywalami była niewielka

Novica Bjelica: Różnica między nami a rywalami była niewielka

W meczu rewanżowym Challenge Round Pucharu CEV kędzierzyńska ZAKSA pokonała Mistrza Włoch CopraAtlantide Piacenza 3:1. Pomimo tego do Final Four awansowali Włosi, którzy w pierwszym spotkaniu tej pary zwyciężyli w trzech setach.

Przyjezdni byli w lepszej sytuacji. Do awansu potrzebowali tylko jednego seta. ZAKSA aż czterech. Zadanie postawione przed kędzierzynianami było nie lada wyzwaniem. – W Piacenzie przed tygodniem wygraliśmy 3:0, a to był wynik bardzo niekorzystny dla gospodarzy. Żeby nas wyeliminować musieli wygrać również w trzech partiach, a następnie zwyciężyć jeszcze w „złotym" secie. To sprawiło, że grali pod dużą presją. Szczęśliwie to my wygraliśmy pierwszego seta, ale różnica między nami a rywalami była niewielka – skomentował Novica Bjelica.

Wydawało się, że po łatwym zwycięstwie przed tygodniem Włochom o motywację będzie niezwykle trudno. Zdaniem Novicy Bjelicy włoskiej ekipie jej nie brakowało. – Wiedzieliśmy bardzo dobrze, że grając bez motywacji ryzykujemy poniesienie porażki 0:3. Zaczęliśmy to spotkanie agresywnie w obronie i na zagrywce. Na szczęście wygraliśmy pierwszą partię. Ale jeśli to by nam się nie udało to myślę, że sytuacja byłaby trudna… – wyjaśnił reprezentant Serbii.