Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Najlepszy w historii sezon Budowlanych Toruń

Najlepszy w historii sezon Budowlanych Toruń

fot. archiwum

Jeszcze kilka miesięcy nikt nie wierzył w utrzymanie w I lidze, a już na pewno nie w sukces, jakim niewątpliwie będzie zajęcie piątego lub szóstego miejsca w rozgrywkach. A jednak! Toruńskie siatkarki sprawiły miłą niespodziankę.

W ostatniej kolejce przed runda play- off I ligi kobiet Budowlani Toruń pauzują. Nie przeszkadza to jednak drużynie cieszyć się z zajętej lokaty (przypomnijmy, że będzie to w najgorszym wypadku szóste miejsce) i snuć plany na przyszłość. Trener torunianek, Mariusz Soja zapewnia, że chce zbudować mocny zespół, który bez niepotrzebnego strachu o byt przystąpi do przyszło sezonowych rozgrywek. Oto, co powiedział w rozmowie z portalem pomorska.pl : – Pierwsza liga jest bardzo wyrównana i drugi tak udany sezon może nam się nie powtórzyć. Jeżeli chcielibyśmy walczyć o play off, to wsparcie potrzebne byłoby praktycznie na każdej pozycji.

W tym miejscu podkreślić należy, że jeszcze w lecie nikt nie spodziewał się wyniku, jakim toruńska drużyna zaskoczyła nie tylko kibiców, ale i siebie. Skład kompletowany był w tempie niemal ekspresowym, bez dostatecznego rozeznania personalnego , gdyż z klubu odeszły trzy podstawowe zawodniczki. – Pamiętam, jak długo namawialiśmy rozgrywającą Judytę Szulc, żeby wróciła jeszcze do gry. To był bez wątpienia nasz najsłabszy kadrowo zespół od czasu awansu do I ligi. Oczywiście, tylko w teorii, bo te dziewczyny niespodziewanie osiągnęły najbardziej wartościowy wynik. -mówi pomorskiej.pl trener Budowlanych Toruń.

Podkreślić należy również fakt, że mijający sezon stał się wielką, a co więcej- wykorzystaną szansą dla wychowanek klubu. W ocenie szkoleniowca torunianek Marta Wiśniewska, Patrycja Kowalska, czy Joanna Sobczak zrobiły ogromny postęp, co w przyszłości może jedynie zaprocentować.



źródło: inf. własna, pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved