Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lider za mocny dla Morza Bałtyk

I liga M: Lider za mocny dla Morza Bałtyk

Nie udało się Morzu Bałtyk Szczecin pokonać obecnego lidera I ligi - Trefla Gdańsk. W każdym secie walka trwała do 13 punktów, jednak gospodarze nie potrafili wykorzystać szansy odskoczenia na kilka "oczek", poza drugim setem.

W pierwszym secie Trefl odskoczył gospodarzom na cztery punkty już w pierwszej części seta. Po czasie, o który poprosił trener Gogol, Morze wzięło się ostro do pracy. Po ataku Artura Kulikowskiego i asie serwisowym Dawida Michora zniwelował straty do dwóch punktów. Jednak dwa kolejne znów padły łupem gości, a jeden po efektownym bloku Waldemara Świrydowicza na Michale Glince w pojedynku "jeden na jeden" na środku siatki. Trefl do końca tej partii kontrolował grę, nie pozwalając gospodarzom znacząco rozwinąć skrzydeł. Morze skuteczne ataki przeplatało zepsutymi zagrywkami, przez które a pierwszym secie oddało rywalom aż 7 punktów. Od stanu 19:21 punkty zdobywali tylko goście, m.in po autowych atakach szczecinian.

W drugim secie wyrównana walka trwała do stanu 10:10. Potem Morze narzuciło Treflowi swój styl gry. Zaczęło dobrze grać wyblokiem i skutecznie kończyć kontry. Nie do zatrzymania był Konrad Paśnik, wspierany na skrzydłach przez Pawła Kaczorowskiego i wprowadzonego za Artura Kulikowskiego – Michała Paniączyka. Przewaga Morza wynosiła nawet 6 punktów (22:16) i kiedy wydawało się, że gospodarze bez problemów dowiozą zwycięstwo do końca przytrafił im się przestój. Trefl zdobył trzy kolejne punkty. Morze Bałtyk w porę się jednak obudziło i dało sobie wyrwać zwycięstwa w tej partii.

Morze Bałtyk idąc za ciosem z impetem rozpoczęło trzeciego seta. Prowadzenie 4:1, 5:2, 8:5, 10:7 pozwalało z optymizmem patrzeć na końcówkę seta. Jednak wysokiej skuteczności Morze nie potrafiło utrzymać. Kilka niepotrzebnych błędów i Trefl wyrównał na po 13. Wyrównana walka trwała do stanu 19:19. Od tego momentu Morze nie zdobyło już żadnego punktu. W drużynie gości rozszalał się Michał Żuk, z kolei szczecinianie bezradnie patrzyli jak proste piłki spadają im w boisko. Set zakończył atakiem ze środka siatki Yaniel Garay Gomez.

W czwartym secie, podobnie jak w drugim, wyrównana walka trwała do stanu 10:10. Szczecinianie oddali wówczas pole gry rywalom, a Trefl wykorzystywał każdą nadarzającą się okazję do zdobywania kolejnych punktów. I przewaga gdańszczan rosła wraz z kolejnymi akcjami, aż sięgnęła ostatecznie 5 punktów. Z takąz też przewagą Trefl, po ataku Daniela Wilka zakończył czwartego seta 25:20 i cały mecz 3:1.

Morze Bałtyk Szczecin – Trefl Gdańsk 1:3
(19:25, 25:21, 19:25, 20:25)

Morze Bałtyk: Kwaśniak, Paśnik, Glinka, Michor, Kulikowski, Kaczorowski, Pachliński (libero) oraz Paniączyk M., Doliński i Zabłocki
Trefl: Kaczmarek, Wilk, Świrydowicz, Garay, Żuk, Cheberek, Żurek (libero) oraz Zumbera, Gajowczyk i Gorzkiewicz