Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: Castellani ma pozytywne podejście do zawodników

Fabian Drzyzga: Castellani ma pozytywne podejście do zawodników

fot. archiwum

Wojciech Drzyzga - były reprezentant, trener, a obecnie komentator w Polsacie Sport. Jego synowie - Tomasz i Fabian - poszli w ślady ojca i również grają w siatkówkę. Młodszy z nich ma szansę już niedługo stać się podstawowym rozgrywającym kadry.

Często dochodzi do sytuacji, gdy Wojciech Drzyzga ze swoim synem spotyka się podczas meczów, ale obaj pełnią podczas nich własne obowiązki. Rozgrywającego Domexu Tytan AZS Częstochowa nie denerwują jednak komentarze ojca. – On wykonuje swoją pracę, ja swoją. Musi mnie oceniać na wizji, także moich i swoich kolegów. (…) Ojciec czasami mnie krytykuje, czasem chwali. Chyba stara się patrzeć, jak na obcą osobę – stwierdza młodszy z braci Drzyzgów.

Zawodnik nie spotyka się także z pretensjami ze strony kolegów, choć ma świadomość, że graczy z innych drużyn czasami irytuje komentarz byłego trenera drużyn ekstraklasy. Dodał także, że nie chce, aby inni doszukiwali się drugiego dna w sytuacji, gdy mecze AZS-u komentuje Wojciech Drzyzga. – Mój ojciec jak już coś powie, to ma na to jakiś argument, a nie, że tak sobie coś palnie. Zawsze czymś się broni. To jest właśnie dobre. Argumenty mu pomagają podeprzeć własne słowa. Wolę podejście mojego ojca, a nie kogoś, kto gada, a potem nie wie dlaczego.

Marzeniem rozgrywającego jest dorównać ojcu w sukcesach. Ma świadomość, że czeka go długa i trudna droga, podczas której będzie musiał ciężko pracować. Wierzy jednak, że uda mu się przynajmniej powtórzyć osiągnięcia ojca. – Najpierw chcę dobrze grać w klubie, potem w reprezentacji, ciągle się rozwijać. Ale to wszystko jest tylko w moich rękach.



Być może już niedługo Fabian Drzyzga będzie regularnie powoływany do kadry narodowej. Trener Daniel Castellani widzi rozgrywającego w szerokiej reprezentacji na nadchodzący sezon. – Trener rozmawiał ze mną i Pawłem Zatorskim po meczu w Bełchatowie. Powiedział, że nas widzi w reprezentacji – przyznał rozgrywający AZS-u. – Trener zachowuje się fair. Wytłumaczył nam, jakie są zasady wyjazdu na kadrę, co będziemy robić na obozach. Castellani ma pozytywne podejście do zawodników. Poza tym taka forma daje mu większą kontrolę, bo nie spotka go taka sytuacja, że wyśle komuś powołanie, a potem dowie się, że zawodnik nie chce, albo nie może przyjechać – podkreślił.

Z Fabianem Drzyzgą rozmawiał Kamil Składowski

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved