Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adam Grabowski: Ja się za siebie nie oglądam

Adam Grabowski: Ja się za siebie nie oglądam

fot. archiwum

Adam Grabowski objął zespół PTPS-u Piła w trudnym momencie. Początki nie były łatwe. Szkoleniowiec musiał szybko poznać zawodniczki i sprawić, że pod jego kierunkiem stworzą team, który zacznie zwyciężać. Trzeba przyznać, że ta sztuka mu się udała.

Nikogo w Pile nie zdziwiło, gdy pod koniec stycznia PTSP uległ Bankowi BPS Fakro Muszynianka 0:3, a BKS-owi Aluprof Bielsko-Biała 1:3. Oczekiwano jednak, że w lutym drużyna zacznie prezentować się lepiej, a co za tym idzie będzie zdobywać punkty. Niewiele zabrakło, aby komplet „oczek" PTPS zdobył już na początku lutego w Łodzi. Ostatecznie pilanki przegrały 2:3, ale kolejne mecze pokazały, że forma zespoły zwyżkuje. Zwycięstwa po 3:1 z Centrostalem i MKS-em Dąbrowa Górnicza przyniosły radość w ekipie i wśród kibiców.

Każde jedno zwycięstwo scala zespół. Ale ja się za siebie nie oglądam, na to, co było przede mną. Objąłem zespół, wytyczyłem sobie cele i cały czas patrzę do przodu. Jeżeli spoglądam w tył, to tylko gdy patrzę na te błędy, które popełniał zespół, gdy ja go prowadziłem – stwierdził jednak trener Adam Garbowski w rozmowie dla „Przeglądu Sportowego".

Szkoleniowiec pilanek dodał, że mecze z Muszynianką i BKS-em tak naprawdę bardzo mu pomogły, gdyż właśnie w nich mógł wynotować wszystkie błędy swoich podopiecznych i zacząć pracę nad ich eliminacją. – Jeślibym te mecze wygrał, wszyscy by wpadli w euforię i stwierdzili, że jest super. A mi chodziło o to, żeby te spotkania pokazały, nad czym mamy pracować – podkreślił.Obecnie PTPS zajmuje 5. miejsce w tabeli PlusLigi Kobiet, tracąc do Organiki sześć punktów i mając 3 „oczka" przewagi nad Impelem Gwardia Wrocław. Adam Grabowski chce, aby zespół pozostał na tej pozycji do końca rundy zasadniczej, gdyż wtedy w fazie play-off zmierzy się z Organiką Budowlani Łódź. – Taki sobie postawiłem cel, by w play off zagrać z Łodzią. I zmazać blamaż z tym zespołem, gdy w lutym przegraliśmy z Organika wygrany już praktycznie mecz. Jeśli utrzymamy sposób naszej gry, koncentrację, uwagę, dokładność, to kiedy spotkamy się z Łodzią w play off, wcale nie będziemy na straconej pozycji – stwierdził trener pilanek.

Z Adamem Grabowskim rozmawiał Piotr Matyla

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved