Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Podsumowanie rozgrywek III ligi w województwie podlaskim

Podsumowanie rozgrywek III ligi w województwie podlaskim

fot. archiwum

Powoli dobiegają końca rozgrywki w woj. podlaskim. Do rozegrania zostały już tylko dwa mecze, które nie będą miały dużego wpływu na sytuację w tabeli (SUKSS Suwałki - MUKS Gim-Net Mońki oraz MUKS Gim-Net - UKS Oczko Białystok). W związku z tym czas na podsumowanie rozgrywek w sezonie 2009/2010.

1. LUKS Biebrza Lipsk

Ogromnie doświadczona drużyna, która już od wielu lat należy do czołowych w województwie podlaskim. W tym sezonie, po raz pierwszy w swojej historii, zdobyła pierwsze miejsce w województwie. Sztuka ta udała się zawodnikom z Lipska mimo dwóch przegranych z LUKS Żubr TL Białowieża. Siatkarze Biebrzy ustrzegli się po prostu „wpadek" z innymi zespołami, co zaprocentowało na koniec rozgrywek. Biebrza jest zespołem, który dysponuje wyrównanym i doświadczonym składem. Myślę, że w zbliżającym się turnieju półfinałowym o II ligę, może wyjść z pierwszego miejsca. Zwłaszcza, że swój i tak bardzo stabilny skład, wzmocni Sienkiewiczem (jednym z najlepszych zawodników poprzedniego sezonu, grającym w UKS Orion Bielsk Podlaski).

2. LUKS TL Żubr BiałowieżaDrużyna, która od początku swojej historii w rozgrywkach III ligowych gości w ich czołówce. I to dość stabilnie, ponieważ w trzech sezonach, trzykrotnie zajęła 2. miejsce. W obecnych rozgrywkach do ostatniej kolejki Żubr walczył o pierwsze miejsce z siatkarzami Biebrzy, przegrywając ostatecznie tą walkę 1 punktem. Jednak w turnieju półfinałowym, który będzie rozgrywany w Wyszkowie, zespół z Białowieży nie stoi na straconej pozycji. Przed barażami drużyna została wzmocniona K. Szklarzem (w przeszłości UKS Orion Bielsk Podlaski, MKS MDK Warszawa, w obecnym sezonie WSFiZ UwB Białystok), dzięki czemu w końcu pojawił się równorzędny rywal dla rozgrywającego Małachowskiego.

3. UKS Oczko Białystok

Sprawca największej sensacji w obecnych rozgrywkach. Niewielu spodziewało się przed sezonem, że ta drużyna uplasuje się tuż za czołówką ligowej tabeli (choć z dość wyraźną stratą punktową). Trudno jednak rokować nad dalszą przyszłością tego zespołu. Przede wszystkim jego gra opiera się na dwóch zawodnikach i w przypadku słabszej dyspozycji, któregoś z nich, trudno jest o zastępstwo. Drugi ważny czynnik to dość niski poziom rozgrywających, którzy nie za wiele pomagają swoim kolegom z drużyny. Jest to jednak zespół młody i przy odpowiednim prowadzeniu, może na stałe zająć miejsce w górnych rejonach tabeli.

4. WSFiZ UwB Białystok

Drużyna, w której przed rozpoczęciem rozgrywek upatrywano jednego z kandydatów do zajęcia miejsca w czołowej dwójce. Sezon jednak zweryfikował te plany, choć w moim odczuciu zespół trenera Nowika miał wiele pecha i myślę, że zasłużył na miejsce co najmniej 3. Największą bolączką zespołu jest dość przejrzysta gra w ataku, czyli granie „do oporu" do Babińczuka. Z lepszymi zespołami taka taktyka nie zdaje egzaminu.

5. UKS Mikolo Sokółka

Jeden z najwaleczniejszych zespołów w rozgrywkach III ligi. W moim odczuciu nie wykorzystujący w pełni swojego potencjału, który spokojnie wystarczałby na zajęcie 3.-4. miejsca w tabeli.

6. Mlekpol MOSiR Grajewo

Chyba jednak rozczarowanie obecnych rozgrywek. Myślę, że sami siatkarze z Grajewa spodziewali się lepszych wyników swojej drużyny. Miał na to wpływ przede wszystkim fatalny początek sezonu Mlekpolu. W drugiej części, kiedy na boisku więcej szans dostali młodzi zawodnicy, było już dużo lepiej.

7. MUKS Gim-Net Mońki

Bardzo nierówno grająca drużyna, która potrafiła walczyć jak „równy z równym" z czołowymi zespołami ligi, aby w kolejnej kolejce, w prosty sposób przegrywać ze słabszymi przeciwnikami. Uważam jednak, że młodzi siatkarze z Moniek dysponują naprawdę ogromnym potencjałem, który już w przyszłym sezonie może się ukazać w pełnej okazałości.

8. SUKSS Suwałki

Mimo niskiego miejsca widać, że drużyna z Suwałk z sezonu na sezon czyni dość duże postępy. Największą bolączką siatkarzy SUKSS-u są dość duże braki w wyszkoleniu technicznym które, jeśli chcą zajmować wyższe miejsca w tabeli, muszą starać się jak najszybciej wyeliminować.

9. KOKiS Kolno

Beniaminek obecnych rozgrywek, który dysponuje najlepszą bazą treningową wśród zespołów III ligi w naszym województwie. Zespół o dobrych warunkach fizycznych, który jednak gra dość archaicznym systemem, co ma przełożenie na jego wyniki i miejsce w tabeli.

 

Pierwszy skład ligi:

  • Rozgrywający: B. Małachowski (LUKS TL Żubr Białowieża)
  • Przyjmujący: Ś. Zawiślak (LUKS TL Żubr Białowieża), A. Karniłowicz (LUKS Biebrza Lipsk)
  • Środkowi bloku: M. Bartoszewicz (LUKS Biebrza Lipsk), W. Mazur (LUKS Biebrza Lipsk)
  • Atakujący: S. Ochryciuk (LUKS TL Żubr Białowieża)
  • Libero: J. Bokuniewicz (LUKS TL Żubr Białowieża)

Drugi skład ligi:

  • Rozgrywający: P. Wasilewski (LUKS Biebrza Lipsk)
  • Przyjmujący: J. Janiel (LUKS TL Żubr Białowieża), M. Mołs (UKS Oczko Białystok)
  • Środkowi bloku: M. Gutowski (LUKS TL Żubr Białowieża), P. Androsiuk (LUKS TL Żubr Białowieża)
  • Atakujący: M. Netter (LUKS Biebrza Lipsk)
  • Libero: D. Kowalko (WSFiZ Białystok)

 

MVP ligi: Ś. Zawiślak

Najlepszy rozgrywający: B. Małachowski

Najlepszy atakujący: A. Karniłowicz

Najlepszy blokujący: M. Bartoszewicz

Najlepszy przyjmujący: J. Janiel

Najlepszy broniący: W. Gabiec (LUKS TL Żubr Białowieża)

Najlepiej zagrywający: A. Karniłowicz

Odkrycie sezonu: P. Grabowiecki (LUKS Biebrza Lipsk)

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved