Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLigi Kobiet: Białostoczanki martwią się nie tylko wynikami

PlusLigi Kobiet: Białostoczanki martwią się nie tylko wynikami

fot. archiwum

W dolnej części tabeli PlusLigi Kobiet panuje ścisk, a zespoły z miejsc od piątego do dziewiątego dzieli obecnie tylko pięć punktów. Taką sytuacją martwią się siatkarki Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok, które cały czas nie są pewne miejsca w „ósemce".

Podopieczne trenera Wiesława Czai plasują się obecnie na 7. pozycji w tabeli, ale nad Centrostalem Bydgoszcz i Stalą Mielec mają tylko dwa punkty przewagi. Sytuacja Podlasianek jest o tyle nieciekawa, że w ostatnich dwóch kolejkach zagrają z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała i PTPS-em Piła. Ciężko spodziewać się, aby zawodniczki AZS-u odniosły zwycięstwo nad liderkami tabeli, które w tym sezonie ligowym poniosły porażkę tylko w jednym spotkaniu.

Zawodniczki AZS-u same przyznają, że bardziej liczą na punkty w meczu z PTPS-em. – Na pewno łatwiejszym rywalem jest Piła, którą ograłyśmy już w Białymstoku 3:1 – powiedziała Małgorzata Cieśla, atakująca białostoczanek, cytowana przez „Kurier Poranny". – Aluprof jest silniejszy, co pokazał nasz ostatni mecz w Pucharze Polski, przegrany 0:3. Na własnym parkiecie będziemy jednak groźniejsze – dodała.

Podopieczne Wiesława Czai przez najbliższe kilkanaście dni będą się jednak martwić nie tylko o swoje wyniki. Okazuje się bowiem, że bezpośrednie rywalki z 8. i 9. miejsca (Centrostal i Stal) mają nieco lepszy układ spotkań. Mielczanki zagrają z Organiką, z którą wygrały w Łodzi 3:2, oraz Muszynianką. Z kolei Centrostal zagra z MKS-em Dąbrowa Górnicza, który ostatnio uległ PTPS-owi 1:3, a na koniec z Gwardią Wrocław.Dodatkowo Podlasianki swoje spotkania rozegrają nieco wcześniej niż rywalki. Stąd obawa, że terminarz spotkań może zaburzyć rywalizację sportową. Jacek Kasprzyk, szef PLK, starał się rozwiać obawy działaczy z Białegostoku: – Wszystkich na Podlasiu pragnę zapewnić, że wierzę w sportową rywalizację i jeśli zauważymy, że coś jest nie tak, będziemy interweniować.

źródło: inf. własna, poranny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved